Google Chrome w Windows Mixed Reality. Przełamanie lodów między gigantami?

Google Chrome w Windows Mixed Reality. Przełamanie lodów między gigantami?

 Wojciech Błachno
Wojciech Błachno
15:47
29.01.2019
422 wyświetlenia

Interesy dwóch gigantów rynku, czyli Microsoftu i Google, nie zawsze idą w parze. To jest oczywisty fakt, ale tym razem obie firmy mogły znaleźć wspólną płaszczyznę porozumienia. Podczas gdy Microsoft zdecydował się na przyjęcie Chromium dla swojej przeglądarki Edge, Google zdecydowało się teraz wdrożyć jedną z technologii Microsoftu w Google Chrome. Jaką?

Zgodnie z najnowszymi informacjami wszystkie przeglądarki bazujące na silniku Chromium, takie jak m.in. Google Chrome, będą natywnie obsługiwać zestawy Windows Mixed Reality. Wkrótce wsparcie dla przeglądarki Google Chrome zostanie udostępnione, a użytkownicy będą mogli włączyć w ustawieniach nową flagę, która umożliwi korzystanie z zestawów WMR z WebVR.

Mało tego, Google pracuje nad kilkoma innymi funkcjami, które trafią do Chrome w przyszłych aktualizacjach. W przypadku firmy Microsoft, która przebudowuje Edge za pomocą Chromium, nowa przeglądarka Edge będzie wkrótce wspierać technologię Mixed Reality. Z tego też powodu informacja ta nie jest aż tak zaskakująca. Jeśli flagowa przeglądarka Microsoftu będzie już niedługo działać podobnie jak Chrome, to siłą rzeczy musi wspierać rozwiązania WMR tak jak dotychczas. Dodanie tego wsparcia również do Google Chrome to będzie w zasadzie czysta formalność. Pytanie brzmi, co dalej? Czy to tylko początek wielkich zmian na lepsze?


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/windows-users-rejoice-as-google-chrome-might-finally-support-windows-mixed-reality-headsets/

Polecamy również w kategorii Technologie VR, AR, MR