Gdzie pobrać obraz ISO Windows 11? To był tydzień z Microsoft 182

Gdzie pobrać obraz ISO Windows 11? To był tydzień z Microsoft 182

 CentrumXP
CentrumXP
20:20
20.08.2021
3893 wyświetlenia

Witajcie, drodzy Czytelnicy! W dzisiejszym odcinku To był tydzień z Microsoft mamy dobre wieści dla wyczekujących obrazu ISO nowego systemu Windows. Otóż obraz Jedenastki został oficjalnie wydany, a poniżej znajdziecie link do pobrania — legalnie i za darmo. W kolejnych akapitach przedstawiamy nową aplikację Zegar wraz z funkcjonalnością sesji skupienia, optymalizacje nowych procesorów Intel Alder Lake dla Windows 11, aktualizację Painta i nadchodzące zmiany w cenniku Microsoft 365. Zapraszamy do lektury!

Windows 11 nareszcie dostępny jako obraz ISO

Microsoft wypuścił obrazy ISO systemu Windows 11 Insider Preview w kompilacji 22000.132. Można już je pobrać ze strony Windows Insider Preview Downloads — legalnie i bezpłatnie. Wystarczy zalogować się na konto Microsoft, wybrać edycję i wersję językową, po czym zostanie wygenerowany link. Za pomocą obrazu można wykonać czystą instalację systemu, ale także aktualizację z poziomu Windows 10.

Grafika

Jeśli użyjesz ISO do instalacji Windows 11, przejdziesz przez nowe doświadczenie pierwszej konfiguracji (znane jako "out of box experience", czyli w skrócie "OOBE"). W oparciu o feedback Microsoft dodał do niego możliwość wpisania nazwy urządzenia. Po przejściu przez wszystkie ekrany otworzy się aplikacja "Get Started", która pomoże szybko skonfigurować nowy PC.

Nowa aplikacja Zegar i Sesje skupienia w Windows 11

W tym tygodniu ukazała się nowa kompilacja 22000.160 systemu Windows 11 w Dev i Beta Channel, a jedną z topowych nowości jest odświeżona aplikacja Zegar (dawniej jako Alarmy i zegar). Sesje skupienia to nowość w Windows 11, która ułatwi nam skupienie się na zadaniach. Pozwoli wybrać taska z listy aplikacji Zadania, muzykę z odtwarzacza Spotify (dzięki bezpośredniej integracji), czas sesji skupienia i opcjonalnie ilość przerw. Po kliknięciu przycisku sesja się rozpocznie, a w oknie ukaże się minutnik i wizualne wskaźniki postępów. Teraz okazuje się, że cała ta funkcjonalność została zintegrowana w nowej aplikacji Zegar.

Zegar w Windows 11

Sesje skupienia wydają się funkcją dobrze przemyślaną, a zaprezentowane przez Microsoft techniki rzeczywiście są w stanie pomóc nam się skupić. Wśród nich znajdziemy specjalny minutnik, wyszukiwanie najlepszego podkładu do sesji ze Spotify, integrację z Microsoft To Do zapewniającą kontrolę nad zadaniami i funkcjonalność budowania zdrowych nawyków w świecie cyfrowym dzięki ustalaniu celów i ich śledzeniu. Nowa aplikacja Zegar jest już dostępna dla Insiderów w Dev Channel.

Nowe procesory Intel Alder Lake zoptymalizowane dla Windows 11

Intel zaprezentował nową architekturę procesorów Alder Lake i wyjaśnił, że została specjalnie zoptymalizowana pod kątem Windows 11. Przez cały cykl rozwoju Windows 11 zespoły Microsoftu i Intela blisko współpracowały, by zaktualizować i zoptymalizować system operacyjny, aby jak najlepiej wykorzystał architekturę Performance Hybrid, a zwłaszcza Thread Director. Dzięki feedbackowi z Thread Director harmonogram wątków Windows 11 jest znacznie sprytniejszy w dynamicznym dobieraniu najbardziej odpowiedniego rdzenia w oparciu o obciążenie, aby uzyskać najlepszą moc i wydajność.

Intel Alder Lake dla Windows 11

Alder Lake będzie pierwszą architekturą hybrydową Intela, która zawiera rdzenie Performance i Efficient, mające zapewnić znaczną wydajność we wszystkich typach obciążeń. Te nowe rodzaje rdzeni zapewnią odpowiednio taką samą wydajność jak Skylake, ale przy 40% niższym poborze mocy oraz o 19% lepszą wydajność w porównaniu z rdzeniami 11. generacji. Benchmarki wykazały już o 15% wyższą wydajność Alder Lake na Windows 11 w porównaniu do Windows 10.

Paint doczekał się aktualizacji dla Windows 11

Pierwsze spojrzenie na tę nową wersję ukazuje nowy wygląd w jasnym i ciemnym motywie, nowe ikony na pasku narzędzi, lepsze reprezentacje kształtów pędzli (widać inspirację Photoshopem), okrągłe przyciski na próbniku kolorów, no i oczywiście wszechobecne zaokrąglenia rogów. To czyni z Painta aplikację przygotowaną na Windows 11 i zgodną z obowiązującym w nim stylem Fluent Design.

Zgodnie z zapowiedzią powinniśmy się spodziewać, że aktualizacja Painta trafi już niebawem do Windows Insiderów w Windows 11. Nie wiadomo jeszcze, czy te zmiany wejdą również do Windows 10.

Nadchodzi pierwsza znacząca aktualizacja cennika Microsoft 365

Microsoft ogłosił dziś nadchodzące zmiany w cenniku Microsoft 365 — pierwszą znaczącą aktualizację cen od czasu uruchomienia Office 365 dziesięć lat temu (dokładnie miało to miejsce 28 czerwca 2011 roku). Według firmy zmiana ta odzwierciedla zwiększoną wartość dostarczaną klientom po tych 10 latach. W naszym artykule szeroko omawiamy najważniejsze zmiany w ostatnim okresie od premiery Microsoft 365. W tym czasie do pakietu zostały dodane 24 nowe aplikacje — w tym Teams, Power Apps, Power BI, Power Automate, Stream, Planner, Visio, OneDrive, Yammer i Whiteboard. Microsoft wypuścił też ponad 1400 nowych funkcjonalności i możliwości w trzech kluczowych obszarach: komunikacji i współpracy, bezpieczeństwa i zgodności oraz AI i automatyzacji.

Microsoft 365

Jak zmienią się ceny Microsoft 365? Zapowiedziane zmiany w cenniku wejdą w życie za nieco ponad ponad sześć miesięcy. 1 marca 2022 roku zostaną zaktualizowane ceny następujących produktów komercyjnych:

Microsoft zapowiedział, że wzrosty cen będą aplikowane globalnie i będą dopasowane do konkretnych rynków regionalnych. Co ważne, ceny subskrypcji konsumenckich i edukacyjnych pozostają bez zmian. O nowych cenach Microsoft 365 i Office 365 w Polsce będziemy Was informować na bieżąco!

To by było na tyle, jeśli chodzi o najważniejsze wydarzenia, zapowiedzi i premiery z ostatnich 7 dni. Dziękujemy, że jesteście z nami! Obserwujcie nas na CentrumXP.pl, ale też na YouTube, Twitterze, Facebooku i Instagramie, gdzie zawsze umieszczamy najświeższe informacje, ciekawostki, a czasem też śmieszkujemy. 😉 Do zobaczenia w przyszłym tygodniu!


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło:

Polecamy również w kategorii CentrumXP