Garść istotnych poprawek w Windows 10 20H1 (build 19028)

Garść istotnych poprawek w Windows 10 20H1 (build 19028)

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
12:00
20.11.2019
2405 wyświetleń

Z zapowiedzi Microsoftu wynika, że finalna wersja 20H1 będzie gotowa już w grudniu, czyli trzy miesiące przed czasem. Publicznej premiery spodziewamy się jednak planowo, czyli w okolicach maja 2020 roku. Do tego czasu wersja ta będzie regularnie otrzymywać poprawki, ostatnie szlify. Kilka z nich Microsoft udostępnił wczoraj w nocy. Zmian nie ma specjalnie wiele, ale do tego w ostatnich buildach 20H1 zdążyliśmy się już przyzwyczaić. Zerknijmy teraz na listę zmian.

Co nowego w kompilacji 19028 (20H1) dla PC?

  • Rozwiązano niedawny problem powodujący wysypywanie się Ustawień w trakcie dokowania/rozłączania urządzenia. Problem ten mógł też wpłynąć na wydajność uruchamiania Centrum akcji.
  • Rozwiązano problem wpływający na wydajność ładowania sekcji Drukarki i skanery w Ustawieniach > Urządzenia.
  • Rozwiązano problem z sekcją "Innych osób" w ustawieniach pamięci, która wyświetlała się w nieprawidłowym rozmiarze.
  • Rozwiązano problem z historią Windows Update, która mogła wskazywać, że aktualizacja zbiorcza wymaga ponownego uruchomienia, mimo że była już zainstalowana. Działo się tak, gdy w trakcie oczekiwania na restart po zainstalowaniu tej aktualizacji doinstalowane były składniki na żądanie.
  • Rozwiązano problem z wysypywaniem się aplikacji Zdjęcia podczas interakcji z obrazami HEVC.

Znane błędy i problemy w kompilacji 19028 (20H1)

  • Wykryto problemy z niekompatybilnością niektórych wersji oprogramowania anty-cheat BattlEye. Aby zabezpieczyć testerów, którzy mogą mieć te wersje na swoim komputerze, zastosowano blokadę problematycznych kompilacji testowych.
  • Microsoft bada raporty o procesie aktualizacji zawieszającym się na dłuższy czas przy próbie instalacji nowego builda.
  • Niektórzy Insiderzy nie mogą dostać się do Ustawień inaczej niż przez URI (ms-settings:). Microsoft bada sprawę.
  • Niektórzy Insiderzy zgłaszają, że po pomyślnym zainstalowaniu sterowników drukarki z sekcji aktualizacji opcjonalnych te same sterowniki wyświetlają się jako dostępne do zainstalowania. Microsoft bada sprawę.
  • Microsoft bada raporty na temat wybranych dysków USB 3.0, które nie odpowiadają na Start Code 10 lub 38 po ich podłączeniu.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://blogs.windows.com/windowsexperience/2019/11/19/announcing-windows-10-insider-preview-build-19028/

Polecamy również w kategorii Listy zmian w kompilacjach