Menu kategorii
 • Funkcje dla użytkowników domowych już dostępne w aplikacji Teams na PC i w przeglądarce

  Funkcje dla użytkowników domowych już dostępne w aplikacji Teams na PC i w przeglądarce

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  15:30
  20.11.2020
  1729 wyświetleń

  W tym roku Microsoft Teams rozwijał się w niebywałym tempie i oprócz klasycznych dla niego rozwiązań zorientowanych na użycie w pracy i szkole zaczęły do niego napływać funkcje dla użytkowników domowych. Po ogłoszeniu nowych subskrypcji Microsoft 365 Personal i Family zaczęły one napływać do mobilnej aplikacji Teams. Teraz, po kilku miesiącach, nowe funkcje osobiste w wersji poglądowej trafiły zarówno do desktopowego, jak i przeglądarkowego klienta Teams. Zapraszamy do przeglądu najważniejszych nowości.

  Czat i połączenia z rodziną i przyjaciółmi

  Jako że w tym roku wiele osób rozpoczęło pracę w domu, czas spędzany przed monitorem mocno się wydłużył. Jeśli używamy komputera do wysyłania służbowych maili, a telefonu do czatu ze znajomymi i rodziną, ogarnianie wiadomości na wszystkich tych urządzeniach może być kłopotliwe. Microsoft postanowił ułatwić pozostawanie na bieżąco z komunikacją — zarówno tą z pracy, jak i życia osobistego — bez ciągłego przełączania się między urządzeniami. Microsoft Teams pozwala teraz dodać konto osobiste w aplikacji na PC lub w przeglądarce i zsynchronizować wszystkie czaty, by móc prowadzić rozmowy na dowolnym urządzeniu. Z desktopowej i webowej aplikacji Teams można też teraz dzwonić do znajomych i rodziny, nawet jeśli nie mają zainstalowanej aplikacji Teams. Konto służbowe i konto osobiste są otwierane w oddzielnych oknach bądź na różnych kartach przeglądarki, dzięki czemu aktywność zawodowa i prywatna będą wyraźnie oddzielone.

  Microsoft Teams - konto osobiste

  Microsoft Teams w aplikacji desktopowej i w przeglądarce daje obecnie dostęp to następujących funkcji w wersji zapoznawczej:

  • Rozpoczynanie czatu osobistego lub grupowego z maksymalnie 250 osobami.
  • Bezproblemowa synchronizacja istniejących czatów z telefonu i możliwość kontynuowania rozmów na wybranym urządzeniu.
  • Darmowe rozmowy ze znajomymi i rodziną za pośrednictwem połączeń wideo lub głosowych.
  • Udostępnianie zaproszeń na spotkania wideo każdej osobie, nawet jeśli nie ma aplikacji Teams.
  • Podgląd do 49 osób (obrazów z kamer) jednocześnie w widoku galerii lub w trybie Together.
  • Przesyłanie i udostępnianie zdjęć i filmów z komputera na dowolnym czacie osobistym lub grupowym.

  Aby zacząć używać tych funkcjonalności, należy pobrać aplikację desktopową Teams (jeśli jeszcze jej nie mamy) i zalogować się za pomocą konta Microsoft. Jeżeli już używamy Teams w pracy, klikamy w obraz profilowy w prawym górnym rogu i wybieramy "Dodaj konto osobiste". Po zalogowaniu Teams otworzy nowe okno zawierające osobiste czaty i grupy. Opcja ta jest stopniowo wdrażana u klientów komercyjnych, dlatego może nie być widoczna od razu, aż do czasu zaktualizowania aplikacji przez administratora.

  W przypadku Teams w przeglądarce należy wejść na tę stronę i zalogować się lub utworzyć osobiste konto Microsoft.

  Nowe funkcje w mobilnej aplikacji Teams

  Dodatkowo w aplikacji Microsoft Teams na urządzenia z Androidem i iOS pojawiły się dwie nowości. Pierwsza z nich pozwala czatować z osobami, które nie używają aplikacji Teams. Aby to zrobić, należy wprowadzić nazwę kontaktu lub numer telefonu i dodać go do czatu grupowego. Jeśli osoba nie znajduje się w Teams, może otrzymywać i wysyłać wiadomości poprzez SMS. Uczestnicy korzystający z SMS otrzymają też link do pobrania aplikacji Teams na telefon. Funkcja ta jest dostępna w wersji zapoznawczej na razie jedynie dla użytkowników w USA i Kanady.

  Microsoft Teams - SMS

  Kolejna nowość to powiadomienia, gdy bliscy opuszczą miejsce lub dotrą do lokalizacji. Dzięki niej nasi bliscy będą otrzymywać aktualne informacje o fizycznym miejscu naszego pobytu. Od dziś użytkownik może zezwolić swoim bliskim osobom na otrzymywanie automatycznych alertów za każdym razem, gdy trafi lub opuści wyznaczone miejsce.

  Microsoft Teams - GEOlokalizacja

  Oprócz tego do mobilnej aplikacji Teams trafiło jeszcze kilka pomniejszych nowości:

  • Dodawanie wydarzeń grupowych z czatu do kalendarza na urządzeniu.
  • Otrzymywanie aktualizacji zadań i lokalizacji na tablicy aktywności.
  • Dodawanie zdjęcia do sejfu osobistego.

  Wspomniane wyżej nowości są dostępne w wersji Preview i może minąć kilka tygodni, nim zostaną w pełni udostępnione wszystkim. Aby zacząć z nich korzystać, wystarczy pobrać aplikację Teams ze sklepów Google Play lub App Store.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://www.microsoft.com/en-us/microsoft-365/blog/2020/11/19/bringing-personal-features-in-microsoft-teams-to-desktop-and-web-now-available-in-preview/

  Polecamy również w kategorii Teams