Funkcja tłumaczonych konwersacji w Skype 8.54

Funkcja tłumaczonych konwersacji w Skype 8.54

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
14:28
12.11.2019
598 wyświetleń

Nowa aktualizacja Skype do wersji 8.54 jest już dostępna. Na listach zmian znajdziemy parę użytecznych nowości, w tym związanych z tłumaczeniem rozmów za pomocą funkcji Translated Conversations. Dodano też poprawki dotyczące udostępniania ekranu, działania i stabilności.

Skype w wersjach Windows, Mac, Linux i Web

 • Konwersacje i pogaduszki z osobami z całego świata, mówiącymi w różnych językach, stają się jeszcze łatwiejsze dzięki funkcji tłumaczonych konwersacji w Skype.
 • Poprawiono wykrywanie brakujących zezwoleń dla udostępniania ekranu na macOS.
 • Poprawki błędów i ulepszenia stabilności.

Skype w wersjach na Androida, iPhone'a i iPada

 • Konwersacje i pogaduszki z osobami z całego świata, mówiącymi w różnych językach, stają się jeszcze łatwiejsze dzięki funkcji tłumaczonych konwersacji w Skype.
 • Poprawki błędów i ulepszenia stabilności.

Funkcja tłumaczonych konwersacji pozwala na rozmowy między osobami posługującymi się różnymi językami. Nie jest ona dostępna w rozmowach i czatach grupowych. Microsoft podaje sposób włączenia funkcji tłumaczonych konwersacji w Skypie:

 1. W oknie Czaty kliknij prawym przyciskiem myszy lub naciśnij i przytrzymaj kontakt i wybierz pozycję Wyświetl profil.
 2. Ewentualnie z poziomu czatu możesz kliknąć lub nacisnąć nagłówek czatu, aby uzyskać dostęp do profilu kontaktu.
 3. Kliknij lub naciśnij pozycję Wyślij prośbę dotyczącą tłumaczenia, aby włączyć funkcję tłumaczonych konwersacji.
 4. Do osób kontaktowych zostanie wysłane powiadomienie dotyczące włączenia funkcji tłumaczonych konwersacji. W celu kontynuowania będą musieli wybrać pozycję Zaakceptuj .
 5. Uwaga: Jeśli osoba kontaktowa nie korzysta z najnowszej wersji Skype'a, nie otrzyma zaproszenia.
 6. Po zaakceptowaniu zaproszenia Twoje wiadomości błyskawiczne i rozmowy będą tłumaczone na wybrany język.
 7. Uwaga: Język mówiony w Skypie na początku będzie domyślnie wyświetlany w języku urządzenia, jednak możesz dostosować go w dowolnym momencie w obszarze Ustawienia.
 8. Podczas tłumaczonej konwersacji Skype wyświetli przetłumaczone wiadomości, ale również udostępni możliwość wybrania opcji wiadomości Pokaż oryginał.
 9. Twoja tłumaczona konwersacja będzie dostępna w Twoich czatach z daną osobą. Jeśli chcesz rozpocząć nową tłumaczoną konwersację z inną osobą, musisz również włączyć funkcję tłumaczonych konwersacji w profilu tej osoby.

Aby rozpocząć tłumaczoną rozmowę wideo lub głosową, w konwersacji kliknij lub naciśnij przycisk rozmowy wideo lub głosowej. Twój głos będzie tłumaczony, a tekst tłumaczenia będzie również wyświetlany w formie napisów w oknie rozmowy — dodaje Microsoft. Funkcja obsługuje aktualnie 11 języków: chiński (tradycyjny, uproszczony), angielski (USA, UK), francuski, niemiecki, włoski, japoński, portugalski, rosyjski i hiszpański. Microsoft zapowiedział jednocześnie, że Bot Tłumacza Skype zostanie wycofany i zastąpiony funkcją tłumaczonych konwersacji.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://answers.microsoft.com/en-us/skype/forum/all/release-notes-for-skype-854/6180b41b-f393-4cf9-b184-a6a3dcfd3cb5

Polecamy również w kategorii Skype