Menu kategorii
 • Formatowanie podczas instalacji

  Formatowanie podczas instalacji

   Paweł Wujczyk
  Paweł Wujczyk
  00:00
  07.04.2006
  11398 wyświetleń

  Jeżeli kupiliśmy dysk twardy i będzie to nasz jedyny dysk w komputerze, formatowanie będziemy musieli przeprowadzić w czasie instalacji systemu. Na szczęście nie jest to trudny proces.

  Włóżmy płytę instalacyjną do napędu CD i włączmy komputer. Po sprawdzeniu wszystkich komponentów na ekranie wyświetli się kreator. Przez pierwsze okno przejdźmy naciskając Enter. Następnie zostanie wyświetlony z dysk. Jeżeli przed chwilą włożyliśmy wolumin do komputera sytuacja będzie taka jak na rysunku poniżej. Aby przejść do kolejnego okna naciskamy na klawiaturze klawisz Enter.

  Teraz będziemy tworzyć partycję. Najprostszym sposobem jest utworzenie jednej partycji. Ponownie naciśnijmy klawisz Enter.

  Teraz przyjdzie pora na formatowanie. mamy do wyboru cztery pozycje. Oba szybkie formatowania odpadają od razu ponieważ jest to nowy dysk twardy i trzeba przeprowadzić formatowanie pełne. Co do wyboru plików najlepszym w tym wypadku jest NTFS. Jeżeli nie posiadamy żadnych przeciwwskazań najlepiej właśnie go wybrać. Następnie naciśnijmy klawisz Enter.

  Formatowanie rozpocznie się. Po jego skończeniu przechodzimy do dalszej prostej procedury wgrywania systemu.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Nowy sprzęt