Flow - instalujemy aplikację Microsoft Flow dla Androida

Flow - instalujemy aplikację Microsoft Flow dla Androida

 Łukasz Klimkiewicz
Łukasz Klimkiewicz
00:00
22.03.2018
1143 wyświetlenia

Microsoft Flow to usługa mająca pomóc pracownikom firm zautomatyzować pewne elementy swojej pracy i usprawnić wymianę informacji lub plików między innymi aplikacjami Office 365. Na łamach CentrumXP.pl poświęciliśmy Microsoft Flow cały dział, gdzie dostępnych jest ponad 20 poradników, w których krok po kroku omawiamy tworzenie najpopularniejszych przepływów i ich zarządzanie. W tej serii porad zajmiemy się pracą z Microsoft Flow na urządzeniu mobilnym z systemem Android i przedstawimy pracę z kilkoma prostymi, ale przydatnymi przepływami. Zaczniemy od rzeczy najprostszej, czyli instalacji aplikacji Microsoft Flow ze Sklepu Google.

  1. Otwieramy Sklep Google, do wyszukiwarki wprowadzamy frazę Microsoft Flow i wybieramy pierwszy wynik.
  2. Na karcie aplikacji wybieramy polecenie Zainstaluj.
  3. Microsoft Flow w Sklepie Google

  4. Proces pobierania i instalacji programu potrwa kilkanaście sekund. Po jego zakończeniu z poziomu Sklepu Google wybieramy polecenie Otwórz, aby uruchomić aplikację.

Microsoft Flow w Sklepie Google

Po pierwszym uruchomieniu aplikacji Microsoft Flow musimy wybrać konto, którego chcemy użyć do logowania się w usłudze. Usługa Microsoft Flow jest częścią pakietu Office 365, więc takie konto wybieramy.

Ekran wyboru konta logowania do usługi Flow

W związku z tym, że wybranego konta Office 365 używaliśmy już w innych aplikacjach, hasło dostępu zostało zapamiętane i nie musimy wprowadzać go ponownie. Po poprawnym logowaniu zostaniemy przeniesieni do ekranu głównego Microsoft Flow, który wygląda tak jak na poniższym zrzucie ekranu.

Ekran główny aplikacji Microsoft Flow na Androidzie


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło:

Polecamy również w kategorii Office 365 i Android