Menu kategorii
 • Facebook oraz Messenger usunięte ze Sklepu Windows Phone

  Facebook oraz Messenger usunięte ze Sklepu Windows Phone

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  19:34
  28.06.2019
  12104 wyświetlenia

  Niedawno pisaliśmy o końcu aplikacji Facebook i Messenger na Windows Phone, który nastąpił 30 kwietnia. Dziś natomiast aplikacje całkowicie zniknęły z mobilnego Sklepu i od teraz są dostępne do pobrania tylko na komputery PC... Chyba że mamy telefon z Androidem albo iOS - wtedy to inna rozmowa.

  Facebook dołączył do grona wydawców, którzy nie widzą sensu w dalszym utrzymywaniu swoich aplikacji na obumarłej platformie. Próby oszacowania liczby użytkowników Windows Phone i Windows 10 Mobile, jak również przychodów ze sprzedaży urządzeń z tymi systemami, zostały już dawno zaniechane. Są to wartości na tyle marginalne, że nie zajmuje się nimi żaden liczący się serwis analityczny. Z drugiej strony Windows jako jeden z systemów w kategorii Mobile nadal odnotowuje w statystykach NetMarketShare. Jego udział jest stały od października 2016 roku i wynosi równe 0,00%. To wskazuje jedynie, że "mobilnych okienek" nie można już nawet uśrednić do 0,01%.

  Reklama

  Wróćmy jednak do Facebooka. Okazuje się, że wciąż istnieje dla niego alternatywna aplikacja na telefony z Windows, a jest nią Facebook (Beta), nadal dostępny dla urządzeń mobilnych. Tak samo jest z aplikacją Messenger (Beta). Nie wiadomo jednak, jak długo ta sytuacja potrwa. Obie aplikacje mogą podzielić los wydań stabilnych w każdej chwili. Wtedy zostanie tylko możliwość uruchamiania Facebooka w przeglądarce.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://mspoweruser.com/facebook-and-facebook-messenger-app-disappear-from-windows-phone-store/

  Polecamy również w kategorii Windows Phone