Excel w przeglądarce pozwala już otwierać duże, chronione i nietypowe pliki

Excel w przeglądarce pozwala już otwierać duże, chronione i nietypowe pliki

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
15:07
07.12.2021
2200 wyświetleń

Aplikacja internetowa Excel została przekształcona we w pełni wyposażone, nowoczesne doświadczenie do obsługi skoroszytów. W ostatnim czasie Microsoft dodał kolejną garść funkcji i ulepszeń, by domknąć lukę między nią a wersją desktopową. Excel w przeglądarce umożliwia teraz otwieranie i edytowanie większej ilości plików o mniej typowych właściwościach w naszej ulubionej przeglądarce.

Wsparcie dla plików z SharePointa do 100 MB

Można teraz otwierać i edytować duże pliki z bibliotek SharePointa — aż do 100 MB. Pozwala to pracować z 1000 wierszami danych i kończyć zadania bez potrzeby otwierania aplikacji desktopowej.

Edytowanie plików z obiektami Legacy Art i Smart Art

Aplikacja internetowa Excel pozwala teraz edytować pliki zawierające obiekty Legacy Art i Smart Art. Są to starszego typu obiekty zawierające Form Controls, ActiveX Controls, Camera Tools i obiekty OLE. Umożliwia to dostęp i interakcję z tymi arkuszami, jednak nie z samymi obiektami.

Excel w przeglądarce

Otwieranie i edytowanie plików chronionych hasłem

Możemy teraz uzyskiwać dostęp do arkuszy chronionych hasłem w przeglądarkowym Excelu. Pozwala to otwierać i dokonywać interakcji z tymi plikami bez potrzeby przełączania się na klasyczną aplikację. Tak samo jak w niej, tak również tutaj współpraca nad plikami chronionymi hasłem nie jest możliwa. W razie potrzeby zalecane jest przejście na Microsoft Information Protection, które pozwala współpracować nad szyfrowanymi plikami, wciąż chroniąc wrażliwe dane.

Excel w przeglądarce

Modyfikowanie plików chronionych hasłem przed modyfikacją

Oprócz powyższego Excel w przeglądarce pozwala też edytować pliki, dla których możliwość edycji chroniona jest hasłem. Należy pamiętać, że współpraca nad tymi arkuszami nie jest możliwa (tak samo jak w wersji desktop). Zamiast tego można użyć udostępnienia pliku z nadaniem uprawnień edycji poszczególnym osobom, co pozwala zablokować edycję innym.

Excel w przeglądarce

Wyżej wymienione funkcje są (lub zaczynają być) dostępne. Microsoft ma też dalsze zapowiedzi dla Excela w przeglądarce, wliczając w to wsparcie dla plików do 100 MB z OneDrive (tylko subskrybenci Microsoft 365), edytowanie plików z obecną starszą funkcją udostępnionego skoroszytu i edytowanie plików zawierających starsze połączenia kreatora danych, takie jak Zapytania tekstowe, Zapytania internetowe, Tabele zapytań lub Listy SharePoint.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://techcommunity.microsoft.com/t5/excel-blog/open-amp-edit-more-files-in-excel-for-the-web/ba-p/3031194

Polecamy również w kategorii Office 365