Emoji 3D trafiły jednak do Office'a! Tak wyglądają nowe reakcje w Teams

Emoji 3D trafiły jednak do Office'a! Tak wyglądają nowe reakcje w Teams

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
14:54
04.11.2021
2424 wyświetlenia

W październiku rozkręciła się niezła afera z tego powodu, że po zapowiedzi trójwymiarowych, cieniowanych emoji Microsoft wstawił do Windows 11 coś zupełnie innego — odświeżone wprawdzie, ale nadal płaskie emoji. Jego tłumaczenia były bardzo pokrętne, przy czym pojawiły się głosy, że emoji 3D trafią do Office'a. I tak się najwyraźniej stało.

Aferę okrzyknięto mianem Emojigate, a na Microsoft — zwłaszcza jego dział Design — posypały się gromy krytyki. Ewidentny rozdźwięk między zapowiedzią (w formie świetnie wyrenderowanego wideo, obszernego postu na blogu i postów w mediach społecznościowych) a efektem finalnym w Windows podał w wątpliwość sens tworzenia bogatych animacji tylko po to, by do produktów końcowych wkładać coś innego. Jednak chyba nie wszystko stracone. Praca grafików nie poszła na marne i emoji 3D znalazły swoje miejsce w aplikacjach Microsoft 365, począwszy od Teams i Microsoft Loop.

Panel emoji w Microsoft Teams
Panel emoji w Microsoft Teams

Szybkie reakcje w Microsoft Teams
Szybkie reakcje w Microsoft Teams

Do tej pory Teams pozwalał reagować na posty/wiadomości za pomocą 6 podstawowych emoji. Teraz zakres możliwych reakcji mocno się poszerzył! Aby pomóc Ci wyrazić się bardziej autentycznie, możesz dodać reakcje do wiadomości spośród ponad 800 nowych emoji 3D — napisał Microsoft na blogu. Innymi słowy trójwymiarowe emojis nigdzie nie przepadły i nie są pomyłką, jak wcześniej niezgrabnie sugerowano. Kolejnym miejscem, do którego trafiły, jest Microsoft Loop.

Microsoft Loop to nowa aplikacja w portfolio Microsoft 365 i kolejny krok w ewolucji Microsoft Fluid Framewok — zapowiedzianego w 2019 roku nowego sposobu pracy z dokumentami Office. Łączy on w sobie potężne i elastyczne kanwy z przenośnymi komponentami, które przepływają swobodnie i pozostają w synchronizacji pomiędzy aplikacjami. Po publikacji nowego wideo promocyjnego byliśmy nieco zaskoczeni. Microsoft mimo całej tej afery znów użył w nim trójwymiarowych emoji. Szybko jednak okazało się, że tym razem jest to uzasadnione.

Emoji 3D w Microsoft Loop
Emoji 3D w Microsoft Loop

Na animacjach i zrzutach ekranu z Microsoft Loop widać wyraźnie cieniowane, trójwymiarowe emoji — dokładnie takie, jak na zapowiedziach sprzed paru miesięcy. Microsoft Loop to zarówno samodzielna aplikacja, jak i doświadczenie zintegrowane z innymi aplikacjami pakietu, jak Teams, Word czy Outlook. Można się więc spodziewać, że aby zachować spójność, Microsoft umieści emoji 3D we wszystkich innych miejscach pakietu. Nie wiadomo natomiast, czy to samo zrobi w Windows 11.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/microsoft-is-expanding-the-reactions-available-in-microsoft-teams/

Polecamy również w kategorii Teams