Menu kategorii
 • Edytowanie stron SharePoint stanie się łatwiejsze dla użytkowników

  Edytowanie stron SharePoint stanie się łatwiejsze dla użytkowników

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  14:37
  22.11.2021
  1753 wyświetlenia

  Większość stron programu SharePoint tworzona jest przez osoby niebędące deweloperami webowymi czy też webmasterami, a Microsoft pracuje nad tym, by proces ów był możliwie najłatwiejszy. Gigant ogłosił szereg zmian, które w najbliższych miesiącach ułatwią życie autorom stron.

  Ulepszenia te mają ułatwić użytkownikom zrozumienie, gdzie aktualnie się znajdują, zmniejszyć bałagan w edytorze i wprowadzić autorów w tryb skupienia. Konkretnie obejmuje to:

  • Zmiany w Trybie Skupienia:
   • Po wejściu do trybu edytowania autorzy stron i aktualności SharePoint wejdą w tryb skupienia, który usuwa nagłówek strony oraz nawigację, dzięki czemu autorzy mogą skupić się na zadaniu edycji strony. Użytkownicy mogą też w razie potrzeby ręcznie wyjść z trybu skupienia.
  • Zmiany w etykietach zawartości i sekcji:
   • Podczas edytowania autorzy zauważą nowe etykiety oznaczające sekcje i składniki Web Part, dzięki czemu łatwiej będzie im zrozumieć, co jest używane na stronie.
  • Zmiany w pasku narzędzi składników Web Part:
   • Paski narzędzi składników Web Part zmieniają orientację z pionowej na poziomą, a akcje są konsolidowane do tego pojedynczego paska narzędzi.

  Zmiany trafią do wydania Targeted Release (wybrani użytkownicy bądź cała organizacja) na początku grudnia, a wdrażanie powinno być ukończone do początku stycznia. Z kolei użytkownicy wydania Standard mogą spodziewać się tych zmian od stycznia do początku lutego 2022 roku.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://mspoweruser.com/microsoft-announce-improvements-coming-to-sharepoint-page-authoring/

  Polecamy również w kategorii SharePoint