Edge pozwoli dzielić się danymi przeglądania z innymi składnikami Windows

Edge pozwoli dzielić się danymi przeglądania z innymi składnikami Windows

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
12:47
22.03.2021
782 wyświetlenia

Każda szanowana przeglądarka internetowa traktuje dane przeglądania jako prywatne dane użytkownika, które nie powinny trafić nigdzie indziej... chyba że chce tego sam użytkownik. W końcu nie żyjemy w próżni, a świat nie kończy się na przeglądarce. Najwyraźniej wziął to pod uwagę również Microsoft, który do nowego Edge dodał ustawienie zezwalające na przekazywanie danych przeglądania innym funkcjonalnościom Windows.

Ustawienie to zadebiutowało w Microsoft Edge Canary pod nazwą "Share browsing data with other Windows features". Jak to często bywa, nie znaleźliśmy jej jeszcze u nas, więc najpewniej jest udostępniane do testów etapami. Należy go szukać w Ustawieniach > Profile.

Edge

Z opisu wynika, że Microsoft planuje użyć danych przeglądania, w tym historii wyszukiwania, często odwiedzanych strony i zakładek, aby ulepszyć składniki, takie jak Windows Search. Po włączeniu ustawienia Microsoft Edge będzie łączył lokalne dane przeglądania z danego profilu z resztą Windows. Włączenie go pomoże znaleźć informacje z historii, ulubionych, topowych stron i ostatnich kart znacznie łatwiej — z paska wyszukiwania Windows i innych tego typu miejsc.

Jest to ustawienie całkowicie opcjonalne i po jego wyłączeniu Microsoft Edge usunie dane udostępnione systemowi Windows na danym urządzeniu i przestanie dzielić się nowymi danymi przeglądania na tym profilu.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/microsoft-plans-to-share-browser-history-with-windows-10-services/

Polecamy również w kategorii Edge