Dyktuj notatki, zamiast je pisać ręcznie! Nowa funkcja OneNote

Dyktuj notatki, zamiast je pisać ręcznie! Nowa funkcja OneNote

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
15:50
05.08.2022
470 wyświetleń

Dyktowanie od lat obecne jest w aplikacjach Office jako alternatywa dla wprowadzania tekstu z klawiatury lub odręcznie. Dzięki niemu możemy łatwo przekształcić mowę w tekst, dając odpocząć oczom i palcom. Teraz o implementacji tej funkcji w OneNote możemy przeczytać więcej na blogu Office Insider.

Sofia Thomas, Product Manager w zespole Office Voice, poinformowała o dostępności Dyktowania w aplikacjach OneNote na Windows oraz OneNote w przeglądarce:

Wykorzystaj moc swojego głosu, aby podbić pustą stronę i nagrywać notatki z prędkością myśli dzięki dyktowaniu w programie OneNote. Funkcja dyktowania jest obsługiwana w ponad 50 językach!

Teraz możesz łatwo oderwać się od klawiatury i pozostać w ruchu, używając funkcji "Dyktowanie" z poleceniami głosowymi wspieranymi przez sztuczną inteligencję, aby dodawać, formatować, edytować i porządkować tekst. W ciągu najbliższych kilku miesięcy będziemy dodawać do OneNote nowe polecenia głosowe — także te, które są już dostępne w innych aplikacjach pakietu Office.

— Sofia Thomas, Product Manager w Office Voice Team, Microsoft

Aby skorzystać z tego doświadczenia w OneNote, kliknij przycisk Dyktowanie na karcie Narzędzia główne. Możesz kliknąć Ustawienia dyktowania, aby dostosować swoje preferencje. W ustawieniach warto zaznaczyć język polski jako język wprowadzania.

Dyktowanie w OneNote

Dyktowanie w OneNote

Zacznij mówić, aby stworzyć notatkę. Po skończeniu kliknij Zakończ dyktowanie na karcie Dyktowanie. Edytowalny tekst będzie gotowy w notesie programu OneNote. W trakcie dyktowania możesz korzystać z poleceń głosowych, choć na ten moment nie wszystkie polecenia znane z OneNote w przeglądarce czy Worda są dostępne w OneNote na Windows (w tym formatowanie i listy).

Aby korzystać z dyktowania w OneNote, potrzebne jest stabilne połączenie z internetem oraz działający mikrofon (z naszego poradnika dowiesz się, jak włączyć mikrofon w Windows 10). Jeśli chodzi o dostępność, funkcja będzie wdrażana dla wszystkich użytkowników OneNote w przeglądarce oraz Insiderów w Beta Channel (wersja 2207, Build 15427.10001) w ramach Microsoft 365 na Windows.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://insider.office.com/en-us/blog/capture-notes-quickly-with-dictate-in-onenote

Polecamy również w kategorii Microsoft 365