Duża aktualizacja oprogramowania dla Insiderów na HoloLens 2

Duża aktualizacja oprogramowania dla Insiderów na HoloLens 2

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
16:14
18.01.2021
909 wyświetleń

Microsoft powraca z wypuszczaniem nowych funkcjonalności Windows Insiderom korzystającym z HoloLens. Będą one udostępniane poprzez aktualizacje w Dev Channel. Strona z listą zmian będzie aktualizowana wraz z napływem nowych funkcji i kompilacji. W tym miesiącu jest to build 20279.1006, w którym znajduje się kilkanaście zmian, wliczając w to nową przeglądarkę Edge i aplikację Ustawienia, picker domyślnej aplikacji, aplikację webową Office, pisanie kształtami czy funkcje w trybie kiosku.

Wprowadzenie nowego Microsoft Edge

HoloLens

Nowy Edge oparty na Chromium dotarł na HoloLens. Insiderzy mają do wyboru nową wersję (z nową ikoną) przypiętą w menu Start i otwierającą się domyślnie po kliknięciu linka oraz klasyczną wersję (z ikoną "e"). Przeglądarka zawiera wiele ostatnich osiągnięć, takich jak ciemny motyw, instalowanie aplikacji webowych na urządzeniu, wsparcie dla rozszerzeń, przeglądanie i oznaczanie PDF-ów i dźwięk przestrzenny. W planach są dalsze ulepszenia i obsługa kolejnych funkcji.

Nowa aplikacja Ustawienia

HoloLens

Ustawienia na HoloLens pozwalają teraz wyszukiwać ustawienia na stronie głównej, konfigurować więcej ustawień dźwięku, zasilania i usypiania, baterii, USB, sieci, aplikacji, kont i ułatwień dostępu.

Wybór domyślnej aplikacji

HoloLens

Gdy aktywujemy hiperłącze lub otworzymy plik, który wspiera więcej niż jedna aplikacja, zobaczymy nowe okno proszące o wybór aplikacji, która ma je otworzyć. W oknie tym możemy zaznaczyć otwieranie w wybranej aplikacji "Zawsze" lub "Tylko teraz".

Aplikacja webowa Office

Aplikacja przeglądarkowa Office została dodana do listy "Wszystkie aplikacje" w menu Start. Można ją też przypiąć do obszaru Start lub ją odinstalować. Ponieważ to aplikacja webowa, jej funkcjonalność jest taka sama, jak na https://office.com. Jej funkcjonalność jest dostępna, gdy HoloLens 2 jest połączony z Internetem.

Pisanie kształtami

Część użytkowników potrafi pisać szybciej na klawiaturze wirtualnej, przeciągając palcem po literach (jak np. na klawiaturze w telefonie). Teraz wersja poglądowa tej funkcjonalności trafiła do klawiatury holograficznej. Pisanie kształtami kolejnych słów nie wymaga przyciskania spacji do ich oddzielenia.

Wsparcie dla zewnętrznego mikrofonu USB-C

HoloLens

Użytkownicy mogą teraz wybrać połączone przez USB-C zewnętrzne mikrofony w Ustawieniach > System > Dźwięk. Pozwala to korzystać z zewnętrznego mikrofonu jako alternatywy dla wbudowanego mikrofonu w HoloLens. Również w Ustawieniach można skorzystać z doświadczenia rozwiązywania problemów z mikrofonem.

Inne zmiany w tej kompilacji

Build 20279.1006 wprowadza też kilka nowości dla administratorów, którzy konfigurują aplikacje dla trybu Kiosku (w tym Edge i Ustawienia), a także ustawia jako domyślny schemat, w którym tryb ten powraca do globalnej konfiguracji kiosku (jeśli jest dostępna) w razie awarii. Dodatkowo w Ustawieniach > Prywatność > Rozwiązywanie problemów można skorzystać z diagnostyki awarii. Microsoft poinformował też, że Insiderzy na HoloLens 2 — tak samo jak na PC z Windows 10 — mogą wybrać jeden z trzech kanałów: Dev Channel, Beta Channel i Release Preview Channel.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://docs.microsoft.com/en-us/hololens/hololens-insider#windows-insider-release-notes

Polecamy również w kategorii HoloLens