Drukowanie uniwersalne w chmurze już dostępne w Windows 10 Enterprise i Education

Drukowanie uniwersalne w chmurze już dostępne w Windows 10 Enterprise i Education

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
15:32
14.09.2020
1699 wyświetleń
Praktycznie wszystkie duże firmy korzystają z serwerów wydruku, które łączą drukarki z komputerami-klientami poprzez sieć. Takie rozwiązania mają też swoje wady, dlatego na początku tego roku Microsoft otworzył usługę Drukowanie uniwersalne na portalu Azure. Teraz w wersji zapoznawczej mogą już z niej korzystać użytkownicy Windows 10 w edycjach Enterprise oraz Education.

Jeżeli Twoja organizacja ma Windows 10 Enterprise E3 lub E5 albo Windows 10 Education A3 lub A5, możesz włączyć Drukowanie uniwersalne w publicznej wersji zapoznawczej w swoim systemie. Drukowanie uniwersalne to oparta na subskrypcji usługa Microsoft 365, która pomaga Ci scentralizować zarządzanie drukowaniem. Rozwiązanie jest w pełni zintegrowane z Azure Active Directory i obsługuje scenariusze pojedynczego logowania.
— Braeden Petruk, Microsoft Tech Community

Universal Print

Universal Print w wersji Public Preview jest już dostępny dla następujących edycji:

  • Windows 10 Enterprise E3 lub E5
  • Windows 10 Education A3 lub A5
  • Microsoft 365 Enterprise E3 oraz E5
  • Microsoft 365 Education A3 oraz A5

Microsoft zapowiada też, że lista obsługiwanych edycji systemu zostanie zaktualizowana o Microsoft 365 F3 oraz Microsoft 365 Business Premium, nad których wsparciem trwają już prace. Więcej na temat samej usługi dowiecie się z naszego wcześniejszego artykułu: Microsoft uruchamia Drukowanie uniwersalne, chmurową usługę zastępującą serwer wydruku.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://techcommunity.microsoft.com/t5/windows-it-pro-blog/universal-print-preview-available-for-windows-10-enterprise-and/ba-p/1655972

Polecamy również w kategorii Microsoft 365