Menu kategorii
 • Drukarka

  Drukarka

   Robert Żuber
  Robert Żuber
  00:00
  13.02.2008
  3334 wyświetlenia

  Drukarka to niemalże nieodłączny element współczesnych, domowych zestawów komputerowych. Wielu użytkowników nie może się bez niej obyć, a służy najczęściej do tworzenia dokumentów i innych pism. Instalacja tego typu urządzenia peryferyjnego jest zazwyczaj bardzo prosta. Większość tego rodzaju komponentów komunikuje się poprzez port USB, dostępny praktycznie we wszystkich komputerach. Wystarczy podłączyć urządzenie oraz zainstalować sterownik i możemy z miejsca rozpocząć użytkowanie.

  W Panelu sterowania w sekcji Drukarki odnaleźć możemy wszystkie zainstalowane w systemie urządzenia drukujące. Na tej liście nie może zabraknąć również sprzętu, który podłączyliśmy. Klikając dwukrotnie uzyskujemy dostęp do listy dokumentów do druku czekających w kolejce. Korzystając z menu Dokument mamy możliwość wstrzymania/wznowienia/anulowania drukowania aktualnie wybranego pliku.

  Wracając do poprzedniego okna i wybierając z menu kontekstowego drukarki opcję Preferencje drukowania przeniesieni zostaniemy do specjalnego obszaru, w którym ustawić można będzie orientację strony, typ papieru, rozmiar, jakość druku oraz nadzorować poziom napełnienia pojemników z tuszem.

  Kolejne menu konfiguracyjne znajdziemy klikając Właściwości w menu pod prawym przyciskiem. W tym z kolei miejscu usytuowano panele to zarządzania profilami kolorów, zabezpieczeniami drukarki, a także opcje udostępniania w sieci (na karcie Zaawansowane rozszerzono te opcje). Poza tym możemy na zakładce Ogólne odnaleźć przycisk Drukuj stronę testową. Możemy z niego skorzystać w celu przekonania się, czy drukarka działa sprawnie oraz równo odmierza marginesy.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Urządzenia zewnętrzne