Dostosowanie dźwięków systemu

Dostosowanie dźwięków systemu

 Przemysław Dziak
Przemysław Dziak
00:00
23.10.2009
2 komentarze
6323 wyświetlenia

W systemie Windows 7 niektórym zdarzeniom, takim jak na przykład nadejście nowej poczty, towarzyszą dźwięki. Domyślnie odgłosy nie są przypisane wszystkim zdarzeniom, jednak istnieje możliwość ich dodania, jak również zmiana tych, które zostały ustawione przez system.

Otwieramy menu Start, a następnie klikamy Panel sterowania. Teraz przechodzimy kolejno do Sprzęt i dźwięk i Dźwięk. W nowym oknie przechodzimy do karty Dźwięki.

W celu zmiany domyślnego schematu dźwiękowego, klikamy pole Schemat dźwiękowy i wybieramy dowolną pozycję. Spowoduje to przypisanie wszystkim zdarzeniom nowych odgłosów. Ich brzmienie możemy sprawdzić klikając przycisk Testuj. Aby zapisać zmiany, klikamy przycisk OK.

Dźwięki Windows 7

Aby przypisać dźwięk do wybranej akcji, wybieramy zdarzenie z pola Zdarzenia programu, a następnie klikamy przycisk Przeglądaj. Wskazujemy plik dźwiękowy z rozszerzeniem .wav, po czym klikamy przycisk Otwórz. Na koniec zatwierdzamy zamiany klikając przycisk OK w oknie Dźwięk.

Dźwięki Windows 7


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło:

Polecamy również w kategorii Personalizacja środowiska

Komentarze

  • AGa 08:38 25.10.2009

    A ktory dzwiek mam wywalic z katalogu systemowego, by mimo profilu "bez dziwiekow" pozbyc sie "tadadki" pojawiajacej sie przy oklnie logowania?!?

  • AGA 16:22 25.10.2009

    Znalazlam - przez zasady grup

Skomentuj

Autor