Menu kategorii
 • Dodanie notatki z ikony w pasku systemowym (OneNote Icon)

  Dodanie notatki z ikony w pasku systemowym (OneNote Icon)

   Paweł Bogaliński
  Paweł Bogaliński
  00:00
  29.07.2006
  9194 wyświetlenia

  Często bywa tak, że pracując w innym programie potrzebujemy sobie coś zapisać. Aby mieć szybszy dostęp do OneNote korzystamy z ikony znajdującej się w pasku systemowym. Po dwukrotnym kliknięciu na nią (lub korzystając ze skrótu [Windows+ N]) pojawi nam się miejsce w którym możemy to zrobić. Tło tak otwartej strony jest koloru żółtego, przypomina ona z wyglądu i funkcjonalności tzw. żółte karteczki. Notatki dodajemy w taki sam sposób jak w przypadku normalnie otworzonej stronie w OneNote.

  Wszystkie notatki utworzone z wykorzystaniem Notatek bocznych zapisywane są w sekcji Notatki niezaszeregowane. Mamy do nich dostęp poprzez klikniecie na przycisk znajdujący się w pasku nawigacyjnym, pod zakładkami służącymi do przełączania się pomiędzy zeszytami.

  Ikona w pasku systemowym nie służy tylko do szybkiego napisania notatki (Otwórz nową notatkę boczną). Dzięki niej mamy dostęp do kilku najczęściej używanych funkcji. Poznamy je klikając na ikonę prawym przyciskiem. Są to: Otwórz program OneNote, Rozpocznij nagrywanie dźwięku, Utwórz wycinek ekranu (służy do robienia zrzutów ekranowych). Możemy także zmienić pewne opcje tej ikony. Zaznaczając w menu Opcje, Ustawienia domyślne ikon programu OneNote opcję Rozpocznij nagrywanie dźwięku spowodujemy to, że po kliknięciu na tę ikonę rozpoczniemy nagrywanie notatki głosowej.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii OneNote 2007