Menu kategorii
 • Dla kogo nie wygaśnie oferta darmowego Windows 10 po 29 lipca?

  Dla kogo nie wygaśnie oferta darmowego Windows 10 po 29 lipca?

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  21:03
  07.05.2016
  9319 wyświetleń

  29 lipca tego roku oferta bezpłatnego upgrade'u do Windows 10 dobiegnie końca, a wbudowane narzędzie Uzyskaj system Windows 10 przestanie działać, nawet na komputerach, które wcześniej aktywowano w Windows 10 w celu "rezerwacji" licencji na przyszłość. Okazuje sę jednak, że nie wszyscy spóźnialscy będą musieli pożegnać się z darmową aktualizacją. Kto więc z tego skorzysta? Microsoft spieszy z wyjaśnieniami.

  Do tej pory wszystko wskazywało na to, że jeżeli nie przypiszemy licencji Windows 10 do naszego komputera przed 29 lipca tego roku, szanse na legalny i darmowy update będą zerowe. Microsoft utrzymuje, że niekoniecznie. W nowym wpisie na stronie Microsoft Accessibility Blog firma zamieściła komunikat: "Jak być może słyszeliście, darmowa oferta aktualizacji do Windows 10 dla klientów pracujących w Windows 7 lub Windows 8.1 dobiega końca 29 lipca, aczkolwiek chcemy wyjaśnić, że ten termin *nie dotyczy* klientów, którzy używają technologii asystujących. Będziemy nadal realizować naszą wcześniej przedstawioną wizję dostępności Windows 10 i jesteśmy zobowiązani upewnić użytkowników technologii asystujących, że mają szansę zaktualizować system do Windows 10 za darmo." Więcej szczegółów Microsoft zamierza podać w przyszłości. Ogólnie zarysowany harmonogram firma udostępniła na blogu Microsoft On the Issues.

  Windows 10 The Next Chapter

  O co w zasadzie chodzi z tymi technologiami asystującymi? Z definicji są to technologie dla niepełnosprawnych. W przypadku systemu Windows mówimy o ułatwieniach dostępu, takich jak Narrator, Lupa czy Duży kontrast, a także o zewnętrznych aplikacjach, na przykład czytnikach ekranowych. W grudniu zeszłego roku CEO Microsoft, Satya Nadella, wiele mówił o dostępności, która stanowi "kluczową" wartość firmy. "Kiedy myślę o naszej misji, wkraczając w 2016 rok na myśl przychodzi mi to, w jaki sposób mamy uczynić produkty Microsoftu dostępnymi dla ponad miliarda ludzi na całym świecie i z różnymi zdolnościami. To nasz wspólny cel" - mówił Nadella. Windows 10 zostanie wyposażony w dodatkowe funkcje asystujące oraz poszerzone wsparcie dla już istniejących (np. lepsza integracja Lupy i Narratora z przeglądarką Edge, Pocztą i Kalendarzem czy aplikacjami Office). Także dostępność aktualizacji dla osób posługujących się tymi narzędziami będzie poszerzona. Na jakich zasadach? Tego dowiemy się zapewne niebawem.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: http://www.neowin.net/news/microsoft-windows-10-upgrades-to-remain-free-to-customers-who-use-assistive-technologies

  Polecamy również w kategorii Windows 10