Dla kogo nie wygaśnie oferta darmowego Windows 10 po 29 lipca?

Dla kogo nie wygaśnie oferta darmowego Windows 10 po 29 lipca?

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
21:03
07.05.2016
6 komentarzy
8154 wyświetlenia

29 lipca tego roku oferta bezpłatnego upgrade'u do Windows 10 dobiegnie końca, a wbudowane narzędzie Uzyskaj system Windows 10 przestanie działać, nawet na komputerach, które wcześniej aktywowano w Windows 10 w celu "rezerwacji" licencji na przyszłość. Okazuje sę jednak, że nie wszyscy spóźnialscy będą musieli pożegnać się z darmową aktualizacją. Kto więc z tego skorzysta? Microsoft spieszy z wyjaśnieniami.

Do tej pory wszystko wskazywało na to, że jeżeli nie przypiszemy licencji Windows 10 do naszego komputera przed 29 lipca tego roku, szanse na legalny i darmowy update będą zerowe. Microsoft utrzymuje, że niekoniecznie. W nowym wpisie na stronie Microsoft Accessibility Blog firma zamieściła komunikat: "Jak być może słyszeliście, darmowa oferta aktualizacji do Windows 10 dla klientów pracujących w Windows 7 lub Windows 8.1 dobiega końca 29 lipca, aczkolwiek chcemy wyjaśnić, że ten termin *nie dotyczy* klientów, którzy używają technologii asystujących. Będziemy nadal realizować naszą wcześniej przedstawioną wizję dostępności Windows 10 i jesteśmy zobowiązani upewnić użytkowników technologii asystujących, że mają szansę zaktualizować system do Windows 10 za darmo." Więcej szczegółów Microsoft zamierza podać w przyszłości. Ogólnie zarysowany harmonogram firma udostępniła na blogu Microsoft On the Issues.

Windows 10 The Next Chapter

O co w zasadzie chodzi z tymi technologiami asystującymi? Z definicji są to technologie dla niepełnosprawnych. W przypadku systemu Windows mówimy o ułatwieniach dostępu, takich jak Narrator, Lupa czy Duży kontrast, a także o zewnętrznych aplikacjach, na przykład czytnikach ekranowych. W grudniu zeszłego roku CEO Microsoft, Satya Nadella, wiele mówił o dostępności, która stanowi "kluczową" wartość firmy. "Kiedy myślę o naszej misji, wkraczając w 2016 rok na myśl przychodzi mi to, w jaki sposób mamy uczynić produkty Microsoftu dostępnymi dla ponad miliarda ludzi na całym świecie i z różnymi zdolnościami. To nasz wspólny cel" - mówił Nadella. Windows 10 zostanie wyposażony w dodatkowe funkcje asystujące oraz poszerzone wsparcie dla już istniejących (np. lepsza integracja Lupy i Narratora z przeglądarką Edge, Pocztą i Kalendarzem czy aplikacjami Office). Także dostępność aktualizacji dla osób posługujących się tymi narzędziami będzie poszerzona. Na jakich zasadach? Tego dowiemy się zapewne niebawem.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/microsoft-windows-10-upgrades-to-remain-free-to-customers-who-use-assistive-technologies

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

 • SnejX 20:38 09.05.2016

  A czy ktoś mógłby mi wyjaśnić następującą kwestię. Mam legalnego Win7 (preinstalowany przez producenta laptopa) Za darmo aktualizuję go do win10. Co będzie jeśli np. w wrześniu będę chciał przeinstalować system na laptopie. Nośnik mam tylko z Win7 - skąd potem wezmę Win10 - oni gdzieś to zapamiętają i mój sprzęt zawsze będzie mógł pobierać Win10 za free?

 • Gość1 22:03 09.05.2016

  Po zaktualizowaniu do Windows 10 klucz z Win 7 też się aktualizuje i wtedy na tym kluczu można instalować W10 z obrazu pobranego ze stron MS.

 • Krzysztof Sulikowski 14:17 10.05.2016

  Tak, w takiej sytuacji trzeba będzie pobrać obraz ISO Windows 10 i zainstalować z nośnika: <a href="http://www.centrumxp.pl/Aktualnosci/16154,Jak-przejsc-na-Windows-10-po-wygasnieciu-darmowej-oferty.aspx">Jak przejść na Windows 10 po wygaśnięciu darmowej oferty?</a>

 • SnejX 15:44 11.05.2016

  ok rozumiem, ale klucza nie mam nigdzie na wierzchu, on jest zaszyty gdzieś w recovery od tego laptopa.

 • FaQa 15:19 14.05.2016

  Przeczytaj jak odczytać klucz: http://m.softonet.pl/publikacje/poradniki/Jak.znalezc.i.odczytac.klucz.produktu.Windows,819

 • artmin 10:42 16.05.2016

  Albo tym programikiem (od razu zczytuje tez klucze od office) https://sites.google.com/site/cakirbey/softkeyrevealer

Skomentuj

Autor