Disney szuka nowych możliwości w chmurze Azure

Disney szuka nowych możliwości w chmurze Azure

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
17:22
13.09.2019
672 wyświetlenia

Microsoft ogłosił dziś nowe partnerstwo innowacyjne z The Walt Disney Studios. Pięcioletnia współpraca z Disney Studios StudioLAB — technicznym działem studia — skupi się na platformie Azure w kontekście produkcji i dystrybucji filmów. Ponieważ filmy o dużym budżecie są czasami kręcone przez różne ekipy na całym świecie, studio filmowe ma nadzieję, że ich edycja w chmurze znacznie poprawi proces produkcji.

Przenosząc do chmury wiele naszych przepływów związanych z produkcją i postprodukcją, jesteśmy optymistami, że możemy szybciej i wydajniej tworzyć treści na całym świecie. Dzięki partnerstwu innowacyjnemu z Microsoft jesteśmy w stanie usprawnić wiele naszych procesów, aby nasi utalentowani filmowcy mogli skoncentrować się na tym, co robią najlepiej.
— Jamie Voris, CTO w The Walt Disney Studios

Szef technologii w studio Disneya powiedział również, że jednym z powodów wybrania Microsoft jako partnera dostarczającego chmurę jest to, że w przeciwieństwie do Amazon czy Google gigant z Redmond nie ma wielkich ambicji w przestrzeni medialnej. Rzeczywiście coś w tym jest. Potwierdza to zresztą szefowa amerykańskiego oddziału Microsoftu, która dodaje, że Microsoft w przeciwieństwie do swoich konkurentów nie był zainteresowany wykorzystaniem danych klientów do ulepszania własnych ofert:

Niektórzy w Hollywood mogą nie decydować się na współpracę z konkurencyjnymi gigantami chmurowymi, którzy prowadzili własne przedsiębiorstwa medialne. Nietrudno się dokopać do informacji, że Amazon i Google byli czasem oskarżani o wykorzystywanie niektórych wglądów na postawie danych, które otrzymują od partnerów, by doładować własny biznes. My po prostu tego nie robimy.
— Kate Johnson, President w Microsoft US

Microsoft i Disney współpracują też blisko z firmą Avid, która pełni rolę globalnego dostawcy technologii medialnych. Partnerzy starają się zademonstrować, jak w bezpieczny sposób można obsługiwać w chmurze wymagające przepływy pracy o wysokiej wydajności, których używa przemysł medialny i rozrywkowy. Dzięki tej współpracy udało się już wprowadzić do chmury kilka takich przepływów, służących m.in. do wspólnego edytowania, archiwizowania treści, aktywnych kopii zapasowych i ciągłości produkcji. W chmurze Azure działają teraz natywnie rozwiązania Avid, takie jak Avid MediaCentral, MediaCentral Cloud UX, Avid NEXIS i Avid Media Composer.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://news.microsoft.com/2019/09/13/microsoft-and-the-walt-disney-studios-to-develop-scene-to-screen-content-workflows/

Polecamy również w kategorii Microsoft Azure