Dedykowane kontrolery do grania w chmurze na Androidzie lub ekran dotykowy - sam wybierasz!

Dedykowane kontrolery do grania w chmurze na Androidzie lub ekran dotykowy - sam wybierasz!

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
18:52
05.08.2020
3005 wyświetleń

Wczoraj padła oficjalna zapowiedź wydania usługi xCloud - gamingu w chmurze - na urządzenia z Androidem. Już 15 września gracze z 22 krajów, wliczając w to Polskę, będą mogli zagrać w ponad sto gier z Xboksa i PC na samym tylko telefonie lub tablecie. No, nie do końca samym, bo potrzebne jest też połączenie z Internetem i subskrypcja Xbox Game Pass Ultimate. Dodatkowo można wyposażyć się w kontroler... Ale nie jest to konieczne!

Tytuły dostępne w ramach cloud gamingu to pełnoprawne gry wydawane na Xbox One i komputery z Windows, nie zaś typowe gry mobilne ze słabszą grafiką, okrojonym gameplayem i uproszczonym sterowaniem. Są to te same gry, w które zagrywać się można na potężnych konsolach i pecetach. Z tego względu sterowanie musi być odpowiednio zorganizowane. I tutaj przychodzą dwie opcje: specjalne kontrolery lub wirtualna nakładka na ekranie dotykowym. Zacznijmy od rozwiązań sprzętowych. Microsoft zaprezentował wczoraj kilka specjalnych kontrolerów dedykowanych projektowi xCloud:

Kontroler PowerA MOGA XP5-X Plus Bluetooth® do rozgrywki mobilnej i chmurowej na urządzeniach z systemem Android i komputerach PC

Kontroler Xbox - Android

Graj w gry Xbox z chmury na telefonie lub tablecie z systemem Android. Ten kontroler w stylu Xbox jest wyposażony w odłączany zacisk do telefonu, zintegrowany powerbank oraz zaawansowane przyciski do obsługi gier z możliwością programowania, dzięki czemu możesz grać z najwyższą wydajnością w trybie mobilnym. W zestawie są trzy kable USB, zacisk do telefonu i podręcznik użytkownika. Zgodny z komputerem PC.

PowerA MOGA XP5-X Plus Bluetooth® dostępny będzie na rynku polskim 1 października.
Cena w Microsoft Store wynosi 329,00 zł.

Razer Kishi for Android (Xbox)

Kontroler Xbox - Android

Czas na Twój ruch z kontrolerem Razer Kishi for Android o uniwersalnej konstrukcji umożliwiającej obsługę większości urządzeń z systemem Android. Wystarczy rozciągnąć i założyć na urządzenie, aby bezpiecznie zamocować na różnych telefonach i tabletach. Dzięki bezpośredniemu połączeniu z urządzeniem Razer Kishi umożliwia prowadzenie rozgrywki bez opóźnień. Wbudowane gniazdo ładowania typu C zapewnia możliwość ładowania podczas rozgrywki, a dzięki połączeniu z chmurą możesz grać z dowolnego miejsca.

Razer Kishi for Android (Xbox) dostępny będzie na rynku polskim 18 sierpnia.
Cena w Microsoft Store wynosi 400,00 zł.

SN30 Pro Bluetooth Controller for Android

Kontroler Xbox - Android

SN30 Pro Bluetooth Controller for Android dostępny będzie na rynku europejskim 21 października.
Cena w Amazon wynosi 44,19 GBP (ok. 215 zł).

Dedykowane kontrolery to z pewnością wygodna i świetna sprawa, ale co w przypadku, gdy jesteśmy gdzieś poza domem, nie chcemy ich nosić ze sobą lub po prostu wolimy obyć się bez nich? Tu sprawa jest prosta — sterowanie odbywa się również na samym ekranie. Microsoft pozwala deweloperom skorzystać z gotowych wirtualnych układów sterowania dla swoich gier lub stworzyć własne, wgrać je do xCloud w chmurze i udostępnić dla graczy. Układ domyślny naśladuje pada do Xboksa, jednak robi to trochę bałaganu na ekranie i nie wszystko jest potrzebne do danej gry. Od dewelopera będzie zależało, jak będzie wyglądać ta wirtualna klawiszologia.

Xbox - wirtualne sterowanie na Androidzie

Jak widzimy, granie w chmurze na Androidzie nie jest jakimś sztywnym, narzuconym odgórnie rozwiązaniem. Zarówno deweloperzy, jak i sami gracze mają wiele możliwości personalizacji stylu gry. W końcu mobilny xCloud to miniaturyzacja gier, które zwykle oglądamy nawet na 10-krotnie większych ekranach niż w telefonie i z użyciem pełnowymiarowych urządzeń sterujących. To, jak bardzo będziemy chcieli przenieść ten styl na urządzenia mobilne, zależeć będzie od nas samych.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/you-will-not-need-an-expensive-controller-to-play-project-xcloud-games-on-your-phone/

Polecamy również w kategorii Usługi Xbox