Data konferencji Microsoft Build 2021 oficjalnie potwierdzona

Data konferencji Microsoft Build 2021 oficjalnie potwierdzona

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
20:42
02.04.2021
1953 wyświetlenia

Na początku marca wyciekło wideo, na którym widniały (domniemane) daty tegorocznych konferencji Microsoftu: Build, Ready i Ignite. Terminy te mogły być tylko placeholderami, jako że wideo do tej pory nie ukazało się publicznie. Jeden z nich okazał się już potwierdzony, a mowa tu o terminie dorocznej konferencji deweloperskiej Build.

Microsoft Build odbędzie się zgodnie z planem w dniach 25-27 maja, ponownie jako wydarzenie w pełni online. Chociaż oficjalna strona konferencji Build wciąż czeka na aktualizację, to widnieje ona już w rozpisce globalnych eventów na stronie Microsoft Events, gdzie w opisie czytamy:

Microsoft Build
25-27 maja 2021

Microsoft Build jest miejscem, w którym deweloperzy, architekci, start-upy i studenci uczą się, łączą i wspólnie kodują, dzieląc się wiedzą i rozwijając swój zakres umiejętności, eksplorując przy tym nowe sposoby innowacji jutra.

Wszystko wskazuje na to, że w tym roku Microsoft jeszcze mocniejszy nacisk położy na Windows. Po kilku latach bez specjalnej energii wkładanej w promowanie tego ekosystemu (ostatnio tak głośno było chyba w czasach Creators Update) gigant wychodzi z wieloma mocnymi nowościami, wliczając w to Windows 10X, Sun Valley i Windows 10 21H2. Poprzednie edycje Build skupiały się bardziej na Office, Azure, Power Platform i IoT. Oczywiście w tym roku również nie powinno ich zabraknąć, ale to Windows zapowiada się jako główna gwiazda.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.zdnet.com/article/its-official-microsoft-build-will-be-may-25-to-27/

Polecamy również w kategorii Microsoft