Darmowy Teams wystartował!

Darmowy Teams wystartował!

 Wojciech Błachno
Wojciech Błachno
09:02
13.07.2018
1 komentarz
1194 wyświetlenia

Zapowiadana od dłuższego czasu darmowa wersja Teams już jest dostępna. To aplikacja, która w oczach Microsoftu miała być konkurencją dla największej aplikacji tego typu, czyli Slack. Lecz owa konkurencja miała jeden wyjątkowo słaby punkt — była płatna. Była, bo już nie jest, a od dziś możemy założyć bezpłatne konto Teams i wypróbować jak działa moc zespołów.

Darmowy Teams

Aby uzyskać dostęp do Teams Free, wystarczy zarejestrować się na stronie i pobrać klienta. Z darmowego Teams możemy, tak jak z dotychczasowej wersji, korzystać za pośrednictwem przeglądarki, klienta desktopowego (dla Windows 10, klasycznego Windowsa oraz Mac OS) oraz aplikacji mobilnych na Androidzie i iOS. Oczywiście darmowa wersja ma pewne ograniczenia w stosunku do dotychczasowej, pełnej wersji. Teams Free oferuje współpracę z maksymalnie 300 osobami, z którymi możemy konwersować bez limitu. Darmowa wersja, obsługująca ponad 40 języków, obejmuje między innymi:

  • Nieograniczone wiadomości i ich wyszukiwanie.
  • Wbudowane połączenia audio i wideo dla osób indywidualnych, grup i całych spotkań.
  • 10 GB miejsca na pliki zespołu plus dodatkowe 2 GB na osobę do przechowywania osobistych plików.
  • Zintegrowane tworzenie treści w czasie rzeczywistym dzięki aplikacjom Office Online, w tym wbudowanym programom Word, Excel, PowerPoint i OneNote.
  • Nieograniczona integracja z ponad 140 aplikacjami biznesowymi — w tym Adobe, Evernote i Trello.
  • Możliwość komunikowania się i współpracy z każdą osobą z organizacji lub spoza niej. Wszystko przy wsparciu bezpiecznej, globalnej infrastruktury Microsoft.

Darmowy Teams

Jak widać, darmowa wersja Teams pozwala na naprawdę sporo i jest warta sprawdzenia. Microsoft twierdzi, że Teams Free oferuje dużo więcej od darmowej konkurencji. Pełna wersja, działając w ramach Office 365, zapewnia dodatkowo więcej przestrzeni dyskowej oraz bezpieczeństwo na korporacyjnym poziomie. Microsoft ma oczywiście nadzieję, że po wypróbowaniu darmowej wersji Teams, firmy różnego szczebla, jak również i freelancerzy, zdecydują się na upgrade do pełnej wersji i wybór usługi Office 365. Jest to również kolejny krok w stronę zamknięcia usługi Skype dla firm, która ma zostać w całości zastąpiona przez Teams.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://products.office.com/pl-PL/microsoft-teams/free?ms.officeurl

Polecamy również w kategorii Office 365

Komentarze

  • Xjanmar 10:40 13.07.2018

    Lepiej zacząć od klienta, i w nim przejść rejestrację.

Skomentuj

Autor