Czyżby pojawił się następca Microsoft Band 2?

Czyżby pojawił się następca Microsoft Band 2?

 Damian Lisak
Damian Lisak
11:57
25.04.2017
2530 wyświetleń

W zeszłym roku Microsoft zakończył sprzedaż swojej inteligentnej opaski Band 2. Stało się to wkrótce po tym, jak firma zrezygnowała ze starań związanych ze zmianą interfejsu na Windows 10. Obecnie gigant ujawnił informacje na temat następcy Band 2, czyli urządzenia ubieralnego z systemem Windows 10, przy współpracy z firmą Trekstor.

Co prawda pojawiły się wzmianki na temat Band 3, jednakże skończyło się póki co na zdjęciach i domysłach na temat pracy tego urządzenia opartej na systemie Windows 10. Nie mniej jednak, nowe urządzenie choć nie jest tworzone przez Microsoft, a przez niemiecką firmę Trekstor, wywołuje u giganta podekscytowanie. Microsoft mówi, że nienazwane jeszcze urządzenie będzie wspierać aplikacje UWP (możliwie zbudowane przez Trekstor, ze względu na mały wyświetlacz), a także jest bezpieczne i łatwe w użytkowaniu, podobnie jak inne urządzenia z systemem Windows 10. Ponadto, urządzenie będzie wykorzystywać usługi chmury Azure, takie jak Microsoft Cognitive. Co więcej, gigant informuje również, że takie urządzenie może zastąpić coś w rodzaju smartfonu w wielu liniach biznesowych i scenariuszach, takich jak:

  • zarządzanie inwentarzem w handlu detalicznym,
  • automatyzacja budynków dla obsługi gości w hotelach,
  • automatyka przemysłowa w produkcji,
  • opieka nad pacjentem w opiece zdrowotnej,
  • i kilka innych scenariuszy międzybranżowych, tj. zarządzanie aktywami, flotą i inne.

Następca Band 2 w drodze!

Urządzenie posiada kwadratowy, 1,54-calowy wyświetlacz, łączność Wi-Fi i Bluetooth oraz obsługę wiadomości głosowych, odporną na zarysowania powłokę Gorilla Glass 3 oraz solidny pas i zapięcie. Co więcej, obiecuje również żywotność baterii, która przetrwa długi dzień roboczy. Microsoft informuje, że w najbliższych dniach zostaną ujawnione dalsze informacje na temat nowego urządzenia.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.windowscentral.com/microsoft-unveils-windows-10-powered-wearable-wrist-device-trekstor?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_

Polecamy również w kategorii Band