Czas na kolejny rozdział w Windows 10

Czas na kolejny rozdział w Windows 10

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
21:32
11.12.2014
1 komentarz
3288 wyświetleń

Windows 10 został po raz pierwszy zaprezentowany ponad 2 miesiące temu. Od tego czasu pojawiło się kilka uaktualnień, wycieków i dalszych zapowiedzi... często o niezbyt ścisłym charakterze. Wkrótce ma się to zmienić. Microsoft planuje bowiem otworzyć nowy rozdział w historii swojego najnowszego systemu. O co tu chodzi?

Tego dowiemy się dopiero 21 stycznia. Firma postanowiła zorganizować konferencję, by omówić dalsze plany wobec Windows 10. Dotyczyć one będą m. in. wersji poglądowej dla konsumentów (Consumer Preview). Wśród prelegentów znajdą się takie postacie, jak Satya Nadella, Terry Myerson, Joe Belfiore czy Phil Spencer. Obecność CEO Microsoftu wskazuje jasno, że zapowiada się wydarzenie o niebagatelnym znaczeniu.

Windows 10

Windows 10: The next chapter odbędzie się w rodzinnym Redmond. Całodzienne wydarzenie będzie relacjonowane na żywo w postaci streamingu. Choć sama nazwa konferencji tego nie sugeruje, spodziewamy się też gorących wieści ze świata Windows Phone i Windows RT, które również staną się częścią jednego, zunifikowanego Windows 10. Z kolei obecność Phila Spencera sugeruje, że możemy też poznać plany, związane z przyszłością Xbox One.

Do wydarzenia jeszcze sporo czasu, tym niemniej wpasowuje się ono w planowany cykl wydawniczy Windows 10. Wydarzenie będzie z pewnością dobrą okazją do zaprezentowania konsumenckiej (w odróżnieniu od 'technicznej') wersji poglądowej systemu, która zawierać ma już m. in. Cortanę.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/microsoft-announces-windows-10-press-event-for-january-21st

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

  • Anna 13:37 28.12.2014

    Już się boję tych wspaniałych wieści..,najczęściej najczęściej związane są one z próbą większego ubezwłasnowolnienia i osiodłania klientów. Nazywa się to w żargonie oficjalnym próbą wyjścia np. oczekiwaniom użytkowników. Np subskrypcja, idealny sposób by uzależnić i kontrolować użytkownika. Oczywiście dla jego "dobra", bo przecież właściciele komputerów to istoty nie mające pojęcia co dla nich dobre, więc trzeba im to wytłumaczyć.

Skomentuj

Autor