Menu kategorii
 • Czas na kolejny rozdział w Windows 10

  Czas na kolejny rozdział w Windows 10

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  21:32
  11.12.2014
  3791 wyświetlenie

  Windows 10 został po raz pierwszy zaprezentowany ponad 2 miesiące temu. Od tego czasu pojawiło się kilka uaktualnień, wycieków i dalszych zapowiedzi... często o niezbyt ścisłym charakterze. Wkrótce ma się to zmienić. Microsoft planuje bowiem otworzyć nowy rozdział w historii swojego najnowszego systemu. O co tu chodzi?

  Tego dowiemy się dopiero 21 stycznia. Firma postanowiła zorganizować konferencję, by omówić dalsze plany wobec Windows 10. Dotyczyć one będą m. in. wersji poglądowej dla konsumentów (Consumer Preview). Wśród prelegentów znajdą się takie postacie, jak Satya Nadella, Terry Myerson, Joe Belfiore czy Phil Spencer. Obecność CEO Microsoftu wskazuje jasno, że zapowiada się wydarzenie o niebagatelnym znaczeniu.

  Windows 10

  Windows 10: The next chapter odbędzie się w rodzinnym Redmond. Całodzienne wydarzenie będzie relacjonowane na żywo w postaci streamingu. Choć sama nazwa konferencji tego nie sugeruje, spodziewamy się też gorących wieści ze świata Windows Phone i Windows RT, które również staną się częścią jednego, zunifikowanego Windows 10. Z kolei obecność Phila Spencera sugeruje, że możemy też poznać plany, związane z przyszłością Xbox One.

  Do wydarzenia jeszcze sporo czasu, tym niemniej wpasowuje się ono w planowany cykl wydawniczy Windows 10. Wydarzenie będzie z pewnością dobrą okazją do zaprezentowania konsumenckiej (w odróżnieniu od 'technicznej') wersji poglądowej systemu, która zawierać ma już m. in. Cortanę.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: http://www.neowin.net/news/microsoft-announces-windows-10-press-event-for-january-21st

  Polecamy również w kategorii Windows 10