Cortana żegna się z Wunderlist

Cortana żegna się z Wunderlist

 Łukasz Klimkiewicz
Łukasz Klimkiewicz
08:13
19.04.2019
862 wyświetlenia

Koniec współpracy Cortany z aplikacją Wunderlist został zapowiedziany już na początku kwietnia. Za ostateczną datę końca wsparcia przewidziano 15 kwietnia, ale dopiero teraz użytkownicy zaczynają otrzymywać informujące o tym komunikaty.

Microsoft przejął aplikację Wunderlist w 2015 roku. Wcześniej firma w swoim portfolio nie posiadała tego typu aplikacji pozwalającej planować zadania i służącej jako podręczny kalendarz. Niedługo później Microsoft zapowiedział, że rezygnuje z dalszego rozwoju Wunderlist i woli skupić się stworzeniu własnej aplikacji. Tak powstał Microsoft To-Do, bazujący na pomysłach Wunderlist, ale regularne aktualizowany i doposażany w nowe funkcje. To-Do również integruje się z Cortaną.

Ci użytkownicy, którzy pozostali wierni Wunderlist i nie przenieśli się do To-Do, mogli korzystać z funkcji wymiany informacji z Cortaną, która powiadamiała ich o zbliżających się zadaniach i wydarzeniach. Teraz staje się to niemożliwe, a wirtualna asystentka Microsoftu zaprasza do synchronizacji list zadań z To-Do.

Cortana żegna się z Wunderlist

Zwolennicy Wunderlist mogą jednak pozostać przy swojej aplikacji. Microsoft nie mówi, czy w najbliższym czasie zamierza uśmiercić aplikację, więc na razie - poza wyłączeniem Cortany - program oferuje swoją pełną funkcjonalność. Trzeba mieć jednak na uwadze, że w kwestii aplikacji do planowania zadań oczkiem w głowie firmy są To-Do oraz Planner, które niedługo zostaną ze sobą zintegrowane.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.onmsft.com/news/cortana-ends-support-for-wunderlist

Polecamy również w kategorii Cortana