Cortana dołączyła do Skype. Z asystentką pogadamy w oknie czatu

Cortana dołączyła do Skype. Z asystentką pogadamy w oknie czatu

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
23:34
09.10.2017
1606 wyświetleń

Idea botów konwersacyjnych, które zastąpią tradycyjne interfejsy, była jednym z kluczowych punktów zeszłorocznej konferencji Microsoft Build. Od tego czasu firma wprowadziła m.in. obsługę botów w Skype i rozwijała kilka mniej lub bardziej udanych projektów czatbotów, komunikujących się za pośrednictwem sieci społecznościowych. Dziś słynny komunikator doczekał się kolejnego nabytku - jest nim asystentka Cortana.

Skąd w ogóle pomysł na podejście Conversation-as-a-Platform? Doskonale wiemy, że wyszukanie informacji często wymaga przerwania rozmowy i przełączania aplikacji. Przeniesienie całej zawartości do okienka czatu rozwiązuje oba te problemy. Dzięki pomocy Cortany łatwiej będzie można skupić się na rozmowach ze znajomymi, bowiem asystentka może w okienku czatu zasugerować przydatne informacje, takie jak nazwa filmu, nazwisko aktora, miejsce i czas seansu, opcja zakupu biletów, prognoza pogody, wskazówki dojazdu, ceny akcji, dobre restauracje w okolicy itd. Innymi słowy możliwości, z których znana jest Cortana, zostały zaprzęgnięte do interfejsu rozmowy, a wiele operacji wymagających dawniej np. otwarcia przeglądarki można załatwić nie opuszczając Skype.

Cortana w Skype Cortana w Skype Cortana w Skype

Cortana może nam pomóc zorganizować dzień, wykrywając, kiedy piszemy o planowanych wydarzeniach lub rzeczach do zrobienia. Z tego poziomu możemy utworzyć przypomnienia, które otrzymamy na wszystkich urządzeniach z włączoną Cortaną. Wiele tych akcji nie wymaga nawet wpisywania tekstu przez użytkownika - wystarczy kliknąć jedną z kontekstowych podpowiedzi pod listą wiadomości. Do tej pory opisywaliśmy Cortanę jako asystentkę, która towarzyszy nam w rozmowach z innymi i wspomaga podpowiedziami. Warto jednak dodać, że Cortana sama jest też kontaktem Skype i można z nią pogadać tak jak ze znajomymi, rodziną lub współpracownikami.

Cortana do Skype dołączyła dziś i będzie stopniowo rozwijana, począwszy od aplikacji na Androida i iOS. Funkcja zadebiutowała w USA i na razie nie wiadomo nic o możliwym rozszerzeniu dostępności na kolejne regiony i platformy... wliczając w to Windows 10.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://blogs.skype.com/news/2017/10/09/introducing-cortana-skype-microsofts-intelligent-assistant-comes-chat-window/?eu=true

Polecamy również w kategorii Skype