Co nowego w Service Pack 3 dla systemu Windows XP?

Co nowego w Service Pack 3 dla systemu Windows XP?

 Dawid Długosz
Dawid Długosz
00:00
09.05.2008
90 komentarzy
81800 wyświetleń

Microsoft właśnie udostępnił dodatek Service Pack 3 dla systemu Windows XP! Według zapowiedzi giganta z Redmond jest to ostatnia tego typu aktualizacja przeznaczona dla tej edycji "okienek". Przyjrzyjmy się więc dokładnie zmianom i nowym funkcjom, które oferuje ten zbiorczy pakiet uaktualnień i odpowiedzmy na pytanie czy w ogóle warto instalować SP3.

Słowem wstępu

Service Packi są zbiorem wszystkich dotychczasowych aktualizacji przeznaczonych dla danego produktu Microsoftu. Często jednakże jest tak, że ich instalacja wnosi także nową funkcjonalność: czy to w systemie operacyjnym, czy też innym oprogramowaniu, dla którego przeznaczone jest uaktualnienie tego typu. Zobaczmy, czego tak naprawdę możemy spodziewać się instalując dodatek Service Pack 3 dla Windows XP. Postarajmy się także odpowiedzieć na najczęściej zadawane pytania odnośnie tego pakietu aktualizacji. Mamy nadzieję, że po lekturze artykułu będziecie w stanie podjąć samodzielną decyzję czy warto zainstalować SP3 czy też nie.

Obalamy mity!

"Po instalacji SP3 możemy korzystać z interfejsu Aero Glass w Windows XP..., dzięki temu dodatkowi system staje się tak bezpieczny jak Windows Vista..." - te i wiele innych podobnych opinii pojawiało się w sieci jeszcze przed premierą Service Pack 3, niestety prawda okazała się bardziej brutalna niż przypuszczano. Na nieszczęście wspomniane wyżej funkcje, znane z najnowszego systemu Microsoftu przeznaczonego dla użytkowników domowych - Vista - nie zostały zaimplementowane w pakiecie SP3 dla Windows XP. Programiści tak opracowali dodatek Service Pack, aby po jego instalacji nie zmieniły się doznania i wrażenia obecne podczas pracy z systemem operacyjnym - krótko mówiąc siła SP3 drzemie w szczegółach!

Zawartość pakietu Service Pack 3

Na całkowitą zawartość SP3 składa się dodatek Service Pack 2 oraz wszystkie aktualizacje, zarówno krytyczne jak i hotfixy, które zostały wydane od daty jego premiery (wrzesień 2004 r.), aż do dnia dzisiejszego. W trzecim już wydaniu zestawu łatek i uaktualnień, nie znajdziemy jednak programów Windows Media Player 11 oraz Internet Explorer 7. Nieobecność pierwszej z wymienionych aplikacji nie dziwi, ale drugiej już tak. Internet Explorer wszakże jest kluczowym elementem Windows, a sama siódma edycja programu traktowana jest przez Microsoft jako ważne i krytyczne uaktualnienie systemu. Po instalacji dodatku Service Pack 3 pozostaje zatem ręczne doinstalowanie wspomnianych aplikacji.

Ważniejsze aktualizacje udostępnione wcześniej dla systemu Windows XP

Poniższa tabela przedstawia zestaw kluczowych składników pakietu Service Pack 3, które zostały udostępnione już wcześniej dla systemu Windows XP po premierze dodatku SP2.

Nazwa funkcjonalności: Opis:
Windows Installer 3.1 v2 (MSI) Microsoft Windows Installer (Instalator systemu Windows) 3.1, w stosunku do wersji 3.0, został pozbawiony wielu wad, które posiadał poprzednik oraz został wzbogacony o nową funkcjonalność. Dodano m.in. wsparcie dla Windows File Protection (WFP).
Microsoft Management Console (MMC) 3.0 MMC umożliwia wykonywanie codziennych zadań związanych z zarządzaniem systemem operacyjnym. Wraz z wersją oznaczoną numerem 3.0 proces ten stał się jeszcze prostszy.
Background Intelligent Transfer Service (BITS) 2.5 Aktualizacja usługi inteligentnego transferu w tle, oznaczona numerem 2.5, jest wymagana do poprawnego działania m.in. przez takie programy, jak Windows Live OneCare czy Microsoft System Center Configuration Manager 2007.
Wi-Fi Protected Access 2 (WPA2) Ulepszona wersja protokołu ochrony sieci bezprzewodowej zgodna ze standardem IEEE 802.11i.
Microsoft Core XML Services (MSXML) 6.0 Wnoszą większą niezawodność oraz bezpieczeństwo usługi, dostosowaną do standardów XML 1.0, także tych wytyczonych przez W3C.
Peer Name Resolution Protocol (PNRP) 2.1 Umożliwia oprogramowaniu, wykorzystującemu protokół PNR, komunikację z aplikacjami pracującymi pod kontrolą systemu Windows Vista i bazujących na tym rozwiązaniu.
Aktualizacja IPsec Simple Policy Dzięki temu uaktualnieniu otrzymujemy sposobność prostego tworzenia i zarządzania filtrami IPsec.
Microsoft Windows Imaging Component (WIC) Wprowadza skalowalną strukturę pracy z obrazami i metadanymi obrazów.
Digital Identity Management Service Usługa, która umożliwia podczas logowania się do domeny, na serwerze pracującym pod kontrolą Windows Server 2003 SP1 lub nowszego, użytkownikowi na korzystanie ze wszystkich udostępnionych certyfikatów i kluczy.

A co otrzymujemy nowego?

Powyżej opisaliśmy zestaw ciekawych funkcji, które jednak zostały udostępnione użytkownikom systemu Windows XP, w postaci odrębnych aktualizacji, już jakiś czas temu. Przyjrzyjmy się więc nowościom oferowanym przez dodatek, bo to ich obecność zapewne zdecyduje o tym, czy postanowicie zainstalować pakiet SP3.

Nazwa funkcjonalności: Opis:
Network Access Protection (NAP) NAP pozwala na lepsze i bardziej efektywne zabezpieczenie zasobów sieci. Integracja tego składnika umożliwia lepszą kooperacyjność pracy w środowisku sieciowym pomiędzy systemami Windows XP SP3, a Windows Server 2008.
Aktywacja produktu Windows Podczas instalacji Windows XP ze zintegrowanym Service Packiem 3 nie musimy podawać w trakcie trwania tego procesu klucza produktu, tak jak to miało miejsce dotychczas. Podobnie jak w przypadku Microsoft Windows Vista, użyjemy go jedynie do aktywacji systemu.
Microsoft Kernel Mode Cryptographic Module Jest modułem działającym na poziomie jądra systemu, a mającym zezwalać na uzyskiwanie dostępu do podstawowej części systemu operacyjnego, sterownikom działającym w trybie kernela - wszystko odbywa się w zaszyfrowany, specjalnymi algorytmami, sposób. Modułu tego nie należy mylić z usługą Kernel Patch Protection, dostępną w 64 bitowych systemach Windows.
Descriptive Security Options User Interface Nowy interfejs modułu Opcji zabezpieczeń w systemie Windows XP jest teraz bardziej przyjazny dla użytkownika i w dokładniejszy sposób udostępnia informacje odnośnie wybranej funkcji związanej z bezpieczeństwem.
"Black Hole" Router Detection Funkcja ta umożliwia identyfikowanie routerów, które dyskretnie odrzucają pakiety. Domyślnie włączona.
Credentials security service provider Usługa pozwalająca na uzyskiwanie zgodności oprogramowania pomiędzy systemami Windows Vista i Windows Server 2008, a Windows XP SP3.

Podsumowanie

Service Pack 3 wnosi wiele nowych i użytecznych funkcji - to widać gołym okiem. Podczas jego tworzenia postawiono głównie na bezpieczeństwo systemu Windows XP oraz zgodność z najnowszymi produktami firmy, takimi jak Windows Vista czy Windows Server 2008. Z wydania SP3 z pewnością zadowoleni będą administratorzy systemów, którzy wraz z instalacją dodatku, otrzymują bardzo ciekawe narzędzia usprawniające pracę. Mimo braku implementacji pewnych funkcji, znanych chociażby z Windows Vista (wspomniane środowisko Aero Glass czy też Kontrola Konta Użytkownika), zbiorczy pakiet aktualizacji SP3 z pewnością warto zainstalować już dziś, nawet jeśli nowe opcje wydają się nam nie potrzebne, a wręcz uważamy, że są zbyteczne. Microsoft znany jest z tego, iż udostępniając nowe wydania swoich programów przeznacza je przeważnie do pracy pod kontrolą systemów operacyjnych "dozbrojonych" w ostatni dodatek Service Pack - tak więc prędzej czy później proces ten nie ominie użytkownika chcącego korzystać z najnowszych, dostępnych rozwiązań.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło:

Polecamy również w kategorii Service Pack 3

Komentarze

 • AMATOR 14:45 09.05.2008

  Czy podczas instalacji SP 3 musimy podawać klucz produktu, lub ponownie aktywowywać system?

 • PAwel 18:31 09.05.2008

  Do AMATOR: Podczas instalacji Windows XP ze zintegrowanym Service Packiem 3 nie musimy podawać w trakcie trwania tego procesu klucza produktu, tak jak to miało miejsce dotychczas.

 • denisha 18:16 10.05.2008

  A co będzie--gdy zajdzie koniecznośc ,przywracania systemu?

 • falken 10:31 11.05.2008

  no piraty strachajta sie

 • Roman 18:24 11.05.2008

  Przywracanie systemu zaczyna się od daty instalacji SP3. Czyli od nowa.

 • Nejth 00:57 13.05.2008

  "Windows File Protection (WPF)." Chyba powinno byc WFP bo z tego co mi wiadomo WPF = Windows Presentation Foundation.

 • cyka 18:37 13.05.2008

  zainstalowalem sp3 i od tego czasu kilka razy dziennie mam bluscreeny i krytyczne wylaczanie sie systemu przy najrozniejszych operacjach. MASAKRA... nie wiem czemu?

 • Dawid Długosz 22:11 13.05.2008

  @Nejth: Poprawione, dzięki za uwagę ;-)

 • Styx 15:50 14.05.2008

  Do cyka - należy sprawdzić porządek z plikami na dysku tzn. czyszczenie rejestru i jego defragmentacja, czyszczenie dysku np "odkurzaczem" - tu wystarczy tzw. szybkie czyszczenie, no i polecam Speed-X do zwalniania pamięci RAM. oprócz tego ja mam wyłączone przywracanie systemu (korzystam z pełnej wersji Ghosta 14.0). Zwolnilo się mi aż 4,5 Gb miejsca na dysku a service pack 3 idzie jak rakieta :-)

 • voldemorth 15:57 14.05.2008

  Obraz nędzy i rozpaczy niestety.

 • Gusamos 20:26 14.05.2008

  gdzie instaluje sie pliki sp3 pl?? czy w pliku windows czy program files??

 • and-wil 20:36 14.05.2008

  U mnie po instalacji SP3- niema żadnej różnicy.Nic się nie zmieniło.

 • dallo 21:44 14.05.2008

  U mnie po instalacji SP3 dłużej włącza się system ! I NIC INNEGO NIE ZAUWAŻYŁEM !!

 • Kaldov 22:29 14.05.2008

  dallo: "U mnie po instalacji SP3 dłużej włącza się system ! I NIC INNEGO NIE ZAUWAŻYŁEM !!" Bezpieczeństwa danych nie poczujesz...

 • Bezimienny 07:57 15.05.2008

  zainstalowałem i wszystko dobrze działa

 • LUPOLUPUS 09:58 15.05.2008

  Próbowałem wczoraj zainstalować automatycznie SP3 ale sie nie udało. W poradach przeczytałem że nalezy ściągnąć plik i ręcznie zainstalować. Tak zrobiłem;SP3 się zaistalował ale przy okazji coś poknocił z Pandą, która trzeba reinstalować.

 • DOKTORZOMO 15:37 15.05.2008

  NIESTETY mam przykre doświadczenia z pandą , używam kaspersky , mam sp3 , nie widze zmian na gorsze w kompie polecam wszystkim którzy mają oryginalnego XP

 • pawlo 15:47 15.05.2008

  Wszystko jest dobrze, jeśli jednak ma się tzw.syf na dysku, to najprościej powiedzieć, że to lipa albo obraz nędzy ale na własnym kompie, który już był nędzą! Podstawa to prawidłowe wszystkie instalacje i dbanie o porządek, krótki pobyt w sieci to około 60-70 spyware. Podsumowując jest lepiej z SP3!

 • kazela 16:59 15.05.2008

  Po instalacji SP3 następuje blokada opcji drukowania tekstu i zamykanie worda1997.Po odinstalowaniu wszystko jest OK.O co dalej to się jeszcze zobaczy ,podobnie jak z vistą.Więcej nie

 • 181 17:53 15.05.2008

  narazie nie spostrzeglem zmian ale wiem ze one sa pozdro

 • huki 18:03 15.05.2008

  po zainstalowaniu SP3 nie moge zainstalować żadnego nowego uaktualnienia... Mam Home Ed. (PL, orginal)

 • eugen30 20:05 15.05.2008

  ja nie jestem specem od systemów komputerowych, zainstalowałem SP-3 i wszystko dobrze mi chodzi. Nie zauwazyłem róznicy.

 • marecki661 08:00 16.05.2008

  przed instalka sp3 nalezalo by wyczyscic kompa ze wszystkich syfow dobrym programem. To wystarczy. I lepiej miec ustawiony standartowy temat windows a nie jakies upiekszenia. Jak masz czysty system to bedzie biegalo az milo.

 • portas77 08:44 16.05.2008

  zainstalowałem sp3 i mam pytanko czy jest różnica w wyglądzie czyli ikonki itp.bo umnie wszystko po staremu nie widać żadnej różnicy,czy sp 3 to tylko najnowszy aktualizator i czy po ściągnięciu go będę dostawał jeszcze np w czerwcu aktualizacje do pobrania pakietu sp 3

 • huki 14:54 16.05.2008

  System był świeży (zaraz po instalacji płytki z SP2,dysk wcześniej sformatowany, żadnnych dodatkowych programów, poza Nortonem). Poza niemożliwością akualizacji wszystko działa poprawnie.

 • Czesio 07:31 17.05.2008

  jeden wielki kanał z tym SP3, zainstalowałem do badziewie, i co ? komp bardziej zamulony jak na SP2, zostaje przy SP2,niepolecam Sp3, chyba że ktoś chce i tyle, to moja recenzja

 • janusz 17:14 17.05.2008

  SP3 - uwaga jeśli ktoś kożysta w neostrady i ma podpiętu ruterek bezprzewodowy to system nie wpuszcza należy zrobić mase zabiegów aby doprowadzić do używalności... nie polecam !!!!

 • darko 08:15 19.05.2008

  Ściągnąłem SP3 z Waszej stronki i zainstalowałem, zauważyłem od razu szybsze otwieranie aplikacji, a także gry szybciej się wczytują. Poza tym wszystko działa, jestem zadowolony z SP3.

 • Spark 09:15 19.05.2008

  darko: tak i pewnie procek zamiast 2,5 GHz zmienil Ci się na Core2Duo 3.0GHz... a Crysis to chodzi Ci na max detalach przy max rozdzialce... mimo iż masz GF7600... Naprawde dobry ten twoj SP3...

 • albo 10:20 19.05.2008

  ..i ja zainstalowałem, jestem zadowolony, system stabilniejszy..i jakby szybszy, polecam

 • Gauz 11:36 19.05.2008

  Zainstalowałem i nie widze żadnej różnicy :) tylko straciłem czas na jego sciąganie...

 • busior 12:33 19.05.2008

  Ja też pobrałem i zainstalowałem, brak różnic a nawet pogorszenie w niektórych aplikacjach( niektóre gry zaczęły szwankować jak również antywirus - gdata total care 2008).

 • ad 21:36 19.05.2008

  Mam XP Media Center Edition (angielsko języcny,oryginał),z aktualizacji automatycznych nie mogę zainstalować SP3.Pod koniec instalacji pojawia się informacja że aktualizacji nie udało się zainstalować.Skąd pobrać ręcznie SP3 dla tego systemu?

 • Pisarz 08:07 20.05.2008

  Da się zainstalować SP3 na pirackiej wersji... próbowałem z którąś jeszcze nie gotową wersją (angielską) i szło.

 • siwy 14:25 20.05.2008

  zainstalowalem SP3 i system jest stabilniejszy :)

 • GZ 16:00 20.05.2008

  witam czy z zainstalowanym SP3 Xp będzie wykrywał 4GB ramu i 4-rdzeniowy procesor ???

 • Sasman 16:23 20.05.2008

  "albo 19 maja 2008, 10:20 ..i ja zainstalowałem, jestem zadowolony, system stabilniejszy..i jakby szybszy, polecam " Potwierdzam, nawet przestało mnie wywalać z gty Ns Carboon

 • Czesio 20:02 22.05.2008

  WItam, jak wyżej, zainstalowałem wcześniej Sp3 i powiedzmy że ok, ale po chwili, komp zaczął musić, wywalało błędy IE, komp się chaczył i tyle, wywaliłem to badziewie, i co się okazało? odinstalowanie sp3 ma duży wpływ na aplikacje zainstalowane w xp, po odinstaloaniu programy zaczęły wariować, wywalać błędy, pomógł format, obecnie mam sp2 i nienarzekam ! zostaję przy sp2, wam też polecam .

 • webadmin 20:33 23.05.2008

  Zaninstalowałem na działkowym komputerze pracującym w grupie roboczej i wszyskodziała i nie zauważyłem żadnej zmiany jedynie przestały mi działać dodatkowe kompozycje pulpitu ale po przywruceniu starej biblioteki uxtheme.dll wszystko wróciło do normy. Będzę instalował sp3 na domowej stacji roboczej w domenie to sie zobaczy czy są dostrzegalne te nowinki z SP3.

 • miki 09:52 25.05.2008

  Witam u mnie po zainstalowaniu nic się specjalnie nie zmieniło, fakt że się długo uruchamia. No i na początku po zainstalowaniu faktycznie się dwa razy restartował bez powodu ,ale teraz wszystko wróciło do normy.

 • Zainteresowany 01:58 26.05.2008

  czy na pirackiej wersji XP można doinstalować sp3? Nie zablokuje mi kompa ta wersja? Może ktoś coś wie dokładniej na ten temat.?

 • GZ 14:20 26.05.2008

  witam czy z zainstalowanym SP3 Xp będzie wykrywał 4GB ramu i 4-rdzeniowy procesor ???

 • Nild 08:04 27.05.2008

  Ja po instalacjii niezobaczyłem i nieznalazlem zadnych zmian ;(

 • Janek 08:04 28.05.2008

  Zainstalowałem service pack 3 po angielsku i zwalił mi kompletnie system a po polsku to sie boje ,bo nie chce mi sie reistalowac

 • kris 23:19 01.06.2008

  ja zainstalowałem i wszystko chodzi jest ok

 • romo 07:41 03.06.2008

  Zainstalowałem przez automatyczne aktualizacje i system dziala wolniej. Programy pakietu office otwierają się 3-4 razy dłużej. Co to może być.

 • levisek 15:08 04.06.2008

  SP3 to jest najgorsza poprawka tego rodzaju czytałem dużo o SP3 przed instalacją na każdym forum mi odradzali ale z ciekawości zainstalowałem i przeżyłem piekło z kompem nawet nie pomogło odinstalowanie SP3. Czekało mnie jedyne wyjście format i reinstalacja systemu. Taka prawda jest o SP3 ma bardzo dużo błędów MS nie postarał się tym razem bo w SP2 nie było takich niespodzianek.

 • JP 16:12 09.06.2008

  lipa,nic SP3 u mnie nie zmienilo.

 • PAWEŁ161616 17:17 11.06.2008

  Witam Was! Mam poważny problem nad którym nie bardzo daje sobie radę.Mam prośbę czy ktoś mógłby mi pomóc?? Proszę o odpowiedzi pilne : Mam Stary komputer i jest zainstalowany Service Pack 1 więc nie moge zainstalować Internet Explorer 7, i tu uchyla się moje pytanie-czy można w jaki kolwiek sposób zainstalować IE7 na SP1 ?? proszę o odpowiedzi Co robić... ;/

 • PAWEŁ161616 17:18 11.06.2008

  tylko gg 11707964

 • Jasiek 21:33 13.06.2008

  Zainstalowałem i jest O.K. z wyjątkiem skór WinXP, których miałem dwie - ulubiona kolorystyka, a zainstalowane za pomocą - ściągniętego kiedyś stąd - UXTheme"a. W Windows\Resources\Theme wszystko - sądząc po nazwach plików - pozostało. Z moją wiedzą nie myślę o spenetrowaniu DLL-ów itp.. Ktoś powie co zrobić?

 • wrc_____ 18:12 14.06.2008

  po instalacji sp3 przestalo dzialac Nero nie moge zainstalowac Opery blad z jakimis plikami *.dll moze wie ktos jak to naprawic

 • koz. 17:11 16.06.2008

  zainstalowałem SP3 działa dobrze.

 • telar 18:05 17.06.2008

  Gdy dodaje kilka filmów w Windows Media Player system wywala mi "blue screeny" lub się resetuje sam. Podobnie mam gdy niektóre gry próbuja uruchomić jakiś filmik. Przed zainstalowaniem SP3 nic takiego nie miałem :(

 • Punisher 23:35 21.06.2008

  SP3 jest tak samo wątpliwy jak Vista. Na razie się wstrzymuję. Zainstaluje tylko jak będzie taka konieczność.

 • grzecho 19:42 23.06.2008

  Wy jesteście ludzie dziwni zamiast zrobić integracje tego dodatku SP3 czyli tak jakby zrobionie nowego xp tyle że z tym dodtakiem to wy to zaraz po ściągnięciu instalujecie. Zastanówcie sie a potem komentujcie. Niektórzy mają racje jak sie odrazu zainstaluje to nie działa bo masz syf na kompie i tyle. Ja radze tak zróbcie tak jak jest tu i będzie dobrze: http://www.centrumxp.pl/WindowsXP/1705,1,Integracja_dodatku_SP3_z_obrazem.aspx a WinXp Sp2 Odinstalujcie a na jego miejsce WinXP SP3 Pozdro

 • grzecho 19:52 23.06.2008

  jak mogę się skontaktować z Dawidem Długoszem np. przez mail. Jak ktoś ma to niech mi da jego maila. Z góry dzięki i pozdrawiam.

 • Daniel K. 22:03 23.06.2008

  grzecho, adres mailowy Dawida podałem Ci w tym materiale -> http://www.centrumxp.pl/WindowsXP/1705,1,Integracja_dodatku_SP3_z_obrazem.aspx

 • RudzioLL@ 17:15 01.07.2008

  Ile potrzeba wolnego miejsca na dysku przed rozpoczęciem instalacji?

 • amigo 21:39 01.07.2008

  Więcej informacji o SP3 możecie znaleźć na www.servicepack3.pl :-)

 • szerszen 11:16 03.08.2008

  Witam, po zainstalowaniu SP3 mam problemy z internetem Bisness Everywhere z orange,nie chce sie połączyc i wywala mi awaria lini.Musiałem przeinstalowac windows XP i wrócic do SP2 i modem działa.

 • nico64 00:45 10.08.2008

  zainstalowałem na czysty system i nie mogłem połączyć się z siecią bezprzewodową,po odinstalowaniu wszystko wróciło do normy .

 • pawcio 20:53 30.08.2008

  potwierdzam system widzi 4 giga ramu po zainst.SP3

 • Rokerss 16:22 01.09.2008

  Po zainstalowani Sp 3 gdzieś się podział Menadżer Windows.Nie mogę w nic zagrać.Gry tną się niemiłosiernie(Call of Duty 2,Gothic 2 Noc Kruka) i reszta.Nawet w klawiaturze y zmienilo si na z.Co z tym robic?

 • Lollll 22:56 03.09.2008

  <p>Rokerss ---> Kup nowego kompa...<br />Po zainstalowaniu SP3 system jest stabilniejszy i wydajniejszy.</p> <p>P.S. Vista śmierdzi.</p>

 • franek 15:16 06.09.2008

  <p>czy może mi ktoś powiedzieć GDZIE należ wkleić zassanego sp3?</p>

 • tomku 15:38 08.09.2008

  <p>Zassanego sp3 najlepiej wkleić do kosza ;)</p>

 • leew 21:55 13.09.2008

  instalowałem dzisiaj na legalu wszystko ok nic nie muli nic nie znika a jak wyżej ktoś wspomniał zwiększenie bezpieczeństwa jest niewidoczne!!!

 • steFFan 10:04 14.09.2008

  <p>Odradzam instalowanie SP3. Komputer zawiesza się nawet przy uruchamianiu plików z WORDA, jest niekompatrybilny z dodatkami Vista Themes. Odinstalowanie jakiegokolwiek pakietu SP (wiadomo) wprowadza jeszcze większy bałagan...</p> <p>Wniosek: zapraszam do formatu dysku i instalowania WIndowsa, ale bez SP3!!!</p> <p>pzdr</p>

 • Arko 11:07 25.10.2008

  Po zainstalowaniu SP3 system nie wykrywa programu antywirusowego i nie ściąga aktualizacji a przed instalacją było OK.

 • jurgo 19:36 25.11.2008

  <p>Przez rok mój Windows XP SP2 śmigał jak smok, regularnie był defragmentowany i oczyszczany, po zainstalowaniu SP3 trzy razy niebieski ekran i kominikat nie mozna znaleźć pliku ....\config\system, najpierw podmieniałem z repair, później reinstalowałem i znowu mi wywalało po ponownym zainstalowaniu SP3. Wróciłem do SP2 + aktualizacja z MBSA 2 i od dwóch tygodni nie mam uwag. Wniosek: badziewie</p>

 • Lee 16:52 26.12.2008

  Ja zainstalowałem SP3 i po uruchomieniu sie systemu po kilku sekundach caly sie zawiesza i nic nie idzie zrobic myszka sie nie rusza klawiatura nie reaguje pomoga tylko reset i jesli ktos wie czy mozna jakos usunac tego service packa z 2 systemu tak zeby nie tracic danych prosze o szybka odpowiedz

 • u08mlap 14:45 01.01.2009

  <p>do lee uruchom kompa w trybie awaryjnym i poprosyu jodinstaluj sp3</p> <p> </p> <p>pozdro</p>

 • Levi 18:38 02.01.2009

  <p>Ale jak się komuś nie podoba to jest w systemie opcaj dodaj usuń programy i tyle...</p>

 • Łukasz 23:14 11.02.2009

  siemanko....mam pytanie moge zainstalować SP2 na SP3.Nie będzie żadnych błędów system będzie dobrze chodził??O ile można??

 • Łukasz 23:14 11.02.2009

  Prosze o pomoc!!

 • Łukasz 23:16 11.02.2009

  Chodzi mi o to że zainstaluje całego windowsa z płyty SP2 Orginalnego!!

 • Marek Chorzowski 20:37 25.02.2009

  <p>dobra zainstalowalem tego sp3 i ku mojemu zdziwieiniu nickompletne nic tylko minusy rfzadnych plusow  nawet gry nie ktore mi nie chodza takie jak steam itp...   przywrocic systemu nimoge bo niemam takiego programu to co mam zrobic..??[img]../tinymce/jscripts/tiny_mce/plugins/emotions/img/smiley-cry.gif[/img]</p>

 • daniel 12:22 28.03.2009

  Dziwne rzeczy sie u was dzieją z SP3. Ja z niego kożystam już przwie rok i od jego zainstalowania XP działa o wiele szybciej i stabilniej. Kilka osób które znam też go mają i są zadowoleni, ja zresztą i mój komp też...

 • baka 03:25 14.04.2009

  <p>dlugo myslalem nad instalacja sp3 i niestety to byl blad jakdy troszke wolniejsz, nie stety m$ ma tedencje do partolenia od jakiegos czasu!!! </p> <p>  SUPER VISTA Z czy bez sp i tak kibel jest a d10 to niech sobie  w dupsko wsadza</p> <p>[img]../tinymce/jscripts/tiny_mce/plugins/emotions/img/smiley-foot-in-mouth.gif[/img]</p> <p> </p>

 • Gta 4 19:37 03.08.2009

  <p>Zainstalowalem SP3 zeby se pograc w GTA 4 i powiem ze bardzo dobrze chodzi tylko po zainstalowaniu sie troche komp mulił i nawet pokazał sie jakis Niebieski błąd skasowalem jakies 20 Gb jakies gier co juz nie gram i sie nie pokazuje błą a komp chodzi jak rakieta [img]../tinymce/jscripts/tiny_mce/plugins/emotions/img/smiley-cool.gif[/img]</p>

 • zenek 02:27 18.01.2010

   Ja wam powiem ,że dla mnie napewno pack 3 jest lepszy nie żęli 2 :P .Chodzi płynnie ,wszystko szybciej się załancza  , popieram mam już go 2 lata i nie narzekam :) pozdrawiam

 • lol 11:28 23.01.2010

  @up sciagni sobie service pack do twojej ortografii

 • Dawid 19:45 13.03.2010

  U mnie przy zainstalowaniu sp3 net mi nie chodzi, mam sp2 i net chodzi wie ktoś o co chodzi

 • Dorian 11:33 01.08.2010

  Drodzy ludzie, musicie najpierw zainstalować system - brak programów itd. a następnie zainsatować pakiet Service Pack 3. Można zauważyć że programy wcześniej były zarejestrowane dla systemu Windows XP Service Pack 1-2. Na własne oczy nie mając doświadczenia nie zobaczycie różnicy. Ale w skład Service Pack 3 wchodzą krytyczne poprawki, hotfixy, jakieś symulatory - Aero Glass też działa, jeśli zainstalujecie program Aero z kompozycją która akceptuje Aero ściągnijcie z jakiejś stroniki. Tak się składa że SP3 nie jest dobry dla starych komputerów, bo wolno się odpalają, ale zapewnia dla starych komputerów większe bezpieczenstwo. W takim razie ZAPRASZAM DO DRUGIEJ STRONY LEKTURY. Pozdriawiam.

 • Ahnmitthe 11:40 14.03.2012

  Ja właśnie instaluje ten dodatek! Ale to co przeczytałem czyli Treść i komentarze to powinien mi się spodobać ! choć długo się pobiera jakieś 20 min ale i tak się powinno opłacać! Serdecznie Polecam !

 • Realowiec 06:52 03.01.2014

  Witajcie. Tak czytam, że większość tutaj odradza instalowanie SP3. Ja oczywiście się dziwię czemu są aż tak kontrowersyje i zbulwesowane komentarze. Nie dziwić się, że po zainstalowaniu SP3 na systemie bez formata komputer wam muli.. Jak tak jest to macie za dużo syfku i zbędnych plików, programów. Najlepiej instalować tą paczke na CZYSTYM systemie, po formatowaniu. Miałem tak samo jak ci co odradzają bo zamula i są częste błędy póki nie sformatowałem kompa. A więc, taka rada: NAJPIERW ZROBIENIE FORMATA, PÓŹNIEJ INSTALOWANIE SP3. Pozdrawiam.

 • tolek 17:28 19.02.2014

  Witam.Mam pytanie czy wie ktoś jaki jest problem z SP3 jeżeli widząc po komentarzach że jest wiele błędów to czy tez to wpływa na instalacje programu Skype na dotychczasowym SP2??

 • Darek 11:45 23.02.2018

  SP3 jest ok. Trzeba mieć co najmniej 2GB Ramu !

 • sp 00:02 11.03.2018

  może byc ram 640mb i też chodzi tylko av troche muli wtedy.

Skomentuj

Autor