Menu kategorii
 • Co nowego w OneDrive dla Firm?

  Co nowego w OneDrive dla Firm?

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  18:09
  02.10.2015
  2240 wyświetleń

  Biznesowi użytkownicy OneDrive mają dziś powód do radości. Przeglądarkowa wersja serwisu otrzymała dość znaczącą aktualizację, która wnosi ulepszenia interfejsu, nowe opcje udostępniania, a także poprawioną synchronizację z klientem desktopowym. Tym samym biznesowa wersja aplikacji stała się bardziej intuicyjna. Pojawiła się też aktualizacja poglądowej wersji desktopowej OneDrive dla firm. Zainteresowani użytkownicy komputerów PC/Mac mogą ją pobrać już teraz.

  W nowym wpisie na The OneDrive Blog możemy przeczytać o poprawkach w przeglądarkowym doświadczeniu użytkownika chmury: "Otrzymaliśmy świetny feedback od klientów przeglądarkowego doświadczenia OneDrive; jest dowiedzione, że klienta przeglądarkowego używają miliony osób każdego dnia. Doświadczyliśmy też ze strony klientów biznesowych szerokiego strumienia próśb o wniesienie konsumenckiego doświadczenia do OneDrive dla Firm. Dziś więc mamy to za sobą! Nowy wygląd i doświadczenie są czyste, intuicyjne i piękne; nawigacja jest łatwa do zrozumienia i używania, a powszechnie używane akcje, jak uploadowanie, edycja i udostępnianie są dostępne poprzez jedno kliknięcie. Ponadto ułatwiliśmy sposób organizowania plików poprzez proste funkcje zaznaczania i przeciągania, które działają podobnie jak foldery na waszych PC. Zaawansowani użytkownicy zauważą, że popularne polecenia klawiaturowe i opcje dostępne po kliknięciu prawym przyciskiem myszy współpracują z plikami jeszcze szybciej".

  OneDrive
  OneDrive dla Firm: opóźnione wygaszenie dostępności linku.

  Zmiany w interfejsie OneDrive dla Firm obejmują:

  • Widok drzewka lub listy: użytkownicy mogą przełączać interfejs pomiędzy dwoma szablonami, w zależności od typu plików, zapisanych w folderach. Oba widoki wspierają przeciąganie i upuszczanie, a także zaznaczanie wielu elementów jednocześnie.
  • Nowy pasek poleceń: znajdziemy tu dostępne akcje dla wybranego folderu, pliku lub wielu zaznaczonych plików. Pasek poleceń adaptuje się do rozmiarów ekranu, współpracując zarówno z tabletami, jak i dużymi monitorami.
  • Szczegóły: panel szczegółów wyświetla dodatkowe informacje o pliku lub folderze. Nowa aktualizacja dodaje funkcję Rich Preview dla dokumentów Office, funkcję udostępniania i podgląd historii.
  • Rozszerzone udostępnianie: nowe sposoby udostępniania plików to m. in. ustawienia dostępności dla osób z wewnątrz lub z zewnątrz organizacji oraz ustawienia czasowego wygaszenia dostępności linków.

  Obok aktualizacji przeglądarkowego klienta OneDrive dla Firm, pakiet nowości trafił też do desktopowej aplikacji w wersji Preview. By móc ją pobrać, należy uprzednio zarejestrować się w programie poglądowym. Aplikacja jest dostępna na komputery PC i Mac.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: http://www.neowin.net/news/microsoft-updates-onedrive-for-business-improves-sync-client-for-windows-and-mac

  Polecamy również w kategorii OneDrive dla firm