Menu kategorii
 • Co nowego w Microsoft Teams dla edukacji?

  Co nowego w Microsoft Teams dla edukacji?

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  23:05
  22.01.2019
  466 wyświetleń

  Tak jak wczorajszy dzień w świecie technologii Microsoft upłynął na aktualizacjach aplikacji mobilnych, tak dzisiejszy dzień bez wątpienia należy do Microsoft Education. Kolejnym ogłoszeniem z tej parafii są nowości w edukacyjnym Teams. Zacząć należy od przypomnienia, że w zeszłym roku odnotowano wzrost użycia platformy w szkołach i na uniwersytetach o 261%, co można uznać za niemały sukces. Microsoft tymczasem zapowiada kolejne zmiany.

  W tym tygodniu do Microsoft Teams trafi kilka nowości dedykowanych edukacji:

  • Synchronizacja ocen pozwoli połączyć Teams z SIS: Microsoft przedstawia nową funkcję Grade Sync, która automatycznie przesyła oceny z Teams do SIS (System Information System), co pozwala nauczycielowi zaoszczędzić mnóstwo czasu. Synchronizacja ocen będzie wkrótce współpracować z systemami PowerSchool, Infinite Campus, Capita SIMS i innymi.
  • Mobilne wystawianie ocen: w odpowiedzi na prośby użytkowników Microsoft dodaje do Teams opcję wystawiania ocen poprzez aplikację na iOS i Androida.
  • Teams

  • Integracja z Turnitin: Turnitin pozwala nauczycielom sprawdzać prace uczniów pod kątem wielu różnych form plagiatu i ocenić wartość jej etyki naukowej, jakości przypisów i autentyczności pisania. Dzięki tej nadchodzącej integracji subskrybenci Turnitin będą mieli dostęp do usługi bezpośrednio w Teams.
  • Teams

  • Bezpłatny program nauczania informatyki w Teams dzięki MakeCode: W tym miesiącu startuje program beta, który da nauczycielom dostęp do MakeCode, darmowej platformy Microsoftu do tworzenia angażujących aktywności informatycznych w Teams. Nauczyciele mogą pomagać uczniom w tworzeniu własnych programów za pomocą przeciągania i upuszczania bloków lub języka JavaScript. Prace uczniów można z tego miejsca oceniać i zostawiać im komentarze.
  • Teams

  • Szybsze dodawanie zadań: Wkrótce obsługa zadań stanie się łatwiejsza. Można będzie m.in. szybciej wystawiać oceny i zaoszczędzić czas przy tworzeniu nowych zadań.
  • Teams

  Przypomnijmy jeszcze, że w naszym sklepie internetowym znajdziecie specjalną ofertę skierowaną właśnie do szkół. Jest to między innymi pakiet Office 365 oraz pakiet szkoleń przeznaczonych dla edukacji. Oczywiście edukacyjna oferta jest dużo szersza i można ją dostosować precyzyjnie pod określone wymagania. Można się z nią zapoznać w całości, zaglądając do naszego sklepu.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://educationblog.microsoft.com/2019/01/whats-new-in-edu-bett-edition/#bett122c

  Polecamy również w kategorii Office 365