Menu kategorii
 • "Co dalej z Windows?" Tego dowiemy się na czerwcowym evencie Microsoftu

  "Co dalej z Windows?" Tego dowiemy się na czerwcowym evencie Microsoftu

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  20:17
  02.06.2021
  2396 wyświetleń

  Na konferencji Microsoft Build w zeszłym tygodniu Satya Nadella zapowiadał "najbardziej znaczącą aktualizację Windows ostatniej dekady", o której mieliśmy się dowiedzieć więcej już niebawem. Wygląda na to, że to niebawem rzeczywiście jest... niebawem, jako że Microsoft zapowiedział nowe wydarzenie w całości poświęcone Windows, które odbędzie się w czerwcu. Co już o nim wiadomo?

  Wydarzenie nie ma jeszcze podanej nazwy, a na jego stronie znajdują się tylko hasztag #MicrosoftEvent, tytuł Join us to see what's next for Windows ("Dołącz do nas, by zobaczyć, co dalej z Windows" albo dosłownie — "co następne dla Windows"), data i czas oraz informacja, że event będzie można oglądać jako livestream. Wydarzenie zaplanowano na czwartek, 24 czerwca 2021 roku, na godzinę 11 AM ET (17:00 czasu polskiego).

  Spodziewamy się, że Microsoft powie więcej o aktualizacji Windows 10 21H2, a także projektach i składnikach, które będą do niej dołączone lub zaczną być w niej integrowane, takich jak Sun Valley, Project Reunion czy nowy Microsoft Store. Przypomnijmy, co na ten temat mówił ostatnio CEO Microsoft, Satya Nadella:

  Wkrótce będziemy udostępniać jedną z najbardziej znaczących aktualizacji Windows w ostatniej dekadzie, aby odblokować większe możliwości ekonomiczne dla deweloperów i twórców. Sam hostowałem ją przez ostatnich kilka miesięcy i jestem niezwykle podekscytowany tą następną generacją Windows. Nasza obietnica względem Was jest taka, że będziemy tworzyć więcej [szans] dla każdego dewelopera Windows dziś i powitamy każdego twórcę, który szuka najbardziej innowacyjnej, nowej, otwartej platformy do budowania, dystrybucji i monetyzowania aplikacji. Nie możemy się doczekać, by przekazać więcej już niebawem.

  Satya zdaje się nawiązywać do tego, o czym niedawno pisał zespół Interactive eXperiences Platform (IXP) w ogłoszeniu o pracę. Inżynierowie oznajmili, że są w trakcie wieloletniej przygody, która ma zrewolucjonizować platformę doświadczeń Windows. Wiąże się to z Project Reunion — inicjatywą i zestawem narzędzi programistycznych, które mogą w końcu ujednolicić modele aplikacji Win32 i UWP oraz zapewnić dostęp do funkcjonalności platformy we wszystkich rodzajach aplikacji na wiele wersji Windows. Ulepszone sposoby dystrybucji i zarabiania na aplikacjach wiążą się natomiast z przeprojektowaniem Microsoft Store, które według licznych plotek także jest w planach.

  Microsoft nie podaje jeszcze, gdzie będzie można oglądać streama, ale tego dowiemy się na pewno w najbliższych tygodniach. Kolejne informacje na pewno znajdziecie na CentrumXP, dlatego zachęcamy do odwiedzania nas. Oczywiście możecie spodziewać się również naszej relacji/podsumowania czerwcowego eventu. Bądźcie z nami 24 czerwca o godzinie 17!


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://www.microsoft.com/en-us/windows/event

  Polecamy również w kategorii Windows 11