Chodźmy na narty! Surf Game w Edge teraz z zimowym motywem

Chodźmy na narty! Surf Game w Edge teraz z zimowym motywem

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
15:34
01.12.2021
2402 wyświetlenia

Od blisko dwóch lat Microsoft Edge ma wbudowaną minigrę, która podobnie jak w innych przeglądarkach daje trochę rozrywki, na przykład gdy brak połączenia z Internetem albo kiedy chcemy na chwilę odpocząć od pracy. Normalnie ta gra to Surf Game (Let's Surf), ale teraz czas na zmianę klimatu na zimowy!

W Surf Game zasady są proste. Wybieramy postać i staramy się dopłynąć jak najdalej, omijając przeszkody i innych surferów, łapiąc dopalacze szybkości, monety, ocalając psy i najeżdżając na skocznie. Sterowanie odbywa się za pomocą strzałek, myszy, dotyku lub kontrolera. Sama gra jest inspirowana klasycznym SkiFree dla Windows i DOS. Jej nowa, zimowa odsłona jeszcze mocniej czerpie z klasyka z początku lat 90.

Ostatnio pogoda nie sprzyja plażowym szortom i znacznie lepiej przywdziać kombinezon narciarski. Tak też wygląda to w Surf Game, która przez ograniczony czas zmienia motyw na zimowy, a także otrzymuje nową nazwę: Chodźmy na narty! Zamiast oceanu mamy tu śnieżny stok, a zamiast deski surfingowej — parę nart. Zmienia się też oczywiście wystrój mapy, choć generalnie zasady pozostają takie same. Co ciekawe, gierka wykorzystuje motyw goniącego naszą postać Yeti. Potwór wygląda niemal identycznie jak w SkiFree z 1991 roku.

Jak zagrać w Surf Game? Wystarczy w przeglądarce Edge wejść na stronę edge://surf/. Gra działa również w trybie offline. Motyw narciarski dostępny jest przez ograniczony czas dla Edge 96.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://twitter.com/MSEdgeDev/status/1463204750036541441

Polecamy również w kategorii Edge