Menu kategorii
 • Chess Titans

  Chess Titans

   Mateusz Miciński
  Mateusz Miciński
  00:00
  03.12.2007
  74466 wyświetleń

  Założenia gry

  Chess Titans to jedna z kilku nowych gier systemu Windows Vista, niedostępna w wersji Windows Vista Home Basic. Chess Titans (chess z angielskiego oznacza szachy) jest realistyczną symulacją tejże gry. Samo odwzorowanie zasad, jak i szachownicy oraz pionów jest bardzo realistyczne, także spokojnie „windowsowa” gra może zastąpić prawdziwą drewnianą szachownice.

  Celem gry w szachy jest zadanie mata przeciwnikowi. Mianowicie każdy z graczy ma po 16 pionów, w tym jednego króla. Zamiarem każdego z przeciwników jest stopniowe zbijanie pionów w celu zablokowania ruchu króla przeciwnika – w ten sposób gra kończy się wygraną dla atakującego, a jego ostatnie zagranie nazywane jest popularnie szach mat.

  Sterowanie w grze jest banalne. Klikamy na wybrany pion, a następnie wskazujemy pole, na które chcemy go przesunąć. Oczywiście tego samego możemy dokonać używając klawiszy kursora na klawiaturze, zatwierdzając ruchy klawiszem Enter.

  Grając w szachy musimy uzbroić się w cierpliwość. Dla amatorów trudnymi mogą okazać się pierwsze rundy, jednak z czasem zaczniemy wygrywać pojedynki. Oczywiście poza grą z komputerem, przeciwnikiem może być również inny, realny użytkownik sytemu.

  Konfiguracja gry

  Microsoft wyposażył Chess Titans w kilka podstawowych konfiguracji dostępnych w menu Gra, po kliknięciu Opcje (bądź też naciśnięciu klawisza F5).

  W oknie o takiej samej nazwie mamy możliwość ustalenia kluczowych funkcji gry. Przede wszystkim są to wyświetlanie pomocy podczas rozgrywki oraz poziom trudności. Dla osób z wydajnymi kartami graficznymi, przydatna okaże się opcja Jakość grafiki. Za pomocą suwaka bowiem, możemy zwiększyć efekty graficzne, takie jak wygładzanie krawędzi, odbicia czy też połysk. Ciekawe funkcje otrzymujemy również po wejściu w Zmień wygląd (bądź też naciśnięciu klawisza F7). Okienko dialogowe o tejże nazwie oferuje możliwość zmiany stylu figur oraz szachownicy. Do dyspozycji oddano użytkownikom porcelanowe, szklane oraz drewniane piony, podobnie jak szachownicę, którą możemy wybrać spośród porcelanowej, marmurowej, bądź też drewnianej. Dla niezdecydowanych osób dostępna jest także możliwość losowego wybierania styli, przy każdym włączeniu gry.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Gry i rozrywka