Menu kategorii
 • Ceny Windows 7

  Ceny Windows 7

   Mateusz Miciński
  Mateusz Miciński
  00:00
  17.10.2009
  115426 wyświetleń

  W sprzedaży dostępne są już wszystkie edycje systemu Microsoft Windows 7 przeznaczone na rynek europejski. Ceny są nieco wyższe w porównaniu z Windows Vista, ale to oczywiście za sprawą dopiero co wprowadzonego na rynek produktu - produktu lepszej jakości. System Windows 7 można nabyć w następujących cenach (sklep-ms.pl):

  Wersja systemu Windows 7 Home Premium Windows 7 Professional Windows 7 Ultimate
  OEM

  399 zł

  519 zł

  719 zł

  BOX

  749 zł

  1199 zł

  1249 zł

  Uaktualnienie

  449 zł

  1119 zł

  1149 zł

  Windows 7 na licencji OEM będzie standardowo dołączany do komputerów jako preinstalowany system już wkrótce, kiedy w sprzedaży pojawią się komputery stacjonarne oraz notebooki z już zainstalowanym Windows 7. Zwykle producenci sprzętu nie dołączają nośników z systemem, a jedynie na obudowie komputera znaleźć będziemy mogli naklejkę z kodem licencyjnym. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy sami nabyli Windows 7 na licencji OEM, tym bardziej, że ceny są bardzo atrakcyjne. Trzeba jednak pamiętać, że wspomnianą wersję możemy zainstalować wyłącznie na jednym stanowisku roboczym, a każda większa modernizacja podzespołów wymagać będzie ponownej aktywacji systemu. O tym zagadnieniu pisaliśmy w artykule Aktywacja Windows 7.

  Windows 7 na licencji BOX jest prawie dwukrotnie droższy, ale - poza atrakcyjnym pudełkiem i dostępem do pomocy technicznej - zyskujemy bardziej elastyczną licencję uprawniającą do instalacji systemu bez przywiązania do danego stanowiska. Innymi słowy, modernizując podzespoły komputera nie będziemy napotykać się na problem związany z ponowną aktywacją.

  Pudełka Windows 7

  Promocja dla posiadaczy starszych wersji Windows

  Posiadacze Windows XP oraz Windows Vista mogą skorzystać z propozycji specjalnych uaktualnień swoich systemów do Windows 7 prowadzonych na zasadach BOX. Znane są one jako Windows 7 Uaktualnienie, Windows 7 Upgrade albo Windows 7 BOX Uaktualnienie. Od razu warto rozwiać pewne wątpliwości, które skądinąd pojawiły się u niektórych klientów Visty - Windows 7 nie jest rozdawany za darmo dla zniesmaczonych użytkowników Windows Vista w ramach rzekomej rekompensaty za nieudany produkt.

  Zakupując Uaktualnienie Windows 7 (w jednej z trzech dostępnych edycji, tj. Home Premium, Professional i Ultimate) będziemy mogli przeprowadzić proces migracji (z Windows XP) bądź uaktualnienia (z Windows Vista) do zakupionej wersji systemu. Oferta ta nie jest jednak tak atrakcyjna, jakby się mogło wydawać. Po pierwsze różnice w cenach uaktualnień a BOX to zaledwie kilka procent (Professional 7%, Ultimate 8%, jedynie Home Premium 40%). Po drugie jest ona niekorzystna w niektórych scenariuszach. Np. nie opłaca się klientowi z Windows Vista Home Premium OEM kupować uaktualnienia do Windows 7 Home Premium, bo wynikowo i tak otrzyma OEM, a cena, jaką zapłaci za wersję Uaktualnienie 469 zł przewyższa normalną wersję Windows 7 Home Premium OEM 399 zł. Po trzecie, istnieją tylko określone ścieżki uaktualniania (np. nie można uaktualnić lepszej funkcjonalnie wersji Windows do uboższej edycji Windows 7). Przy zakupie Windows 7, stanowczo lepiej zastanowić się nad wersjami OEM bądź BOX. Szczegóły procesu uaktualnienia i migracji, a także zestawienie uaktualnialnych wersji systemów Windows przedstawiamy w artykule Uaktualnienie system do Windows 7.

  Windows 7 Home Premium na trzech komputerach

  Microsoft z myslą o użytkownikach domowych, którzy niejednokrotnie posiadają w domu kilka komputerów, przygotował ofertę Windows 7 Family Pack, czyli Pakiet rodzinny systemu Windows 7, dzięki któremu można zainstalować Windows 7 Home Premium na trzech komputerach w obrębie jednego gospodarstwa domowego. Niestety, nie jest tak różowo, jak może się wydawać. Dlaczego? Po pierwsze, musimy posiadać Windows XP bądź Windows Vista z legalną licencją. Po drugie, oferta jest na razie dostępna wyłącznie dla następujących państw w Europie: Wielkiej Brytanii, Irlandii, Niemiec, Francji, Szwajcarii, Austrii, Holandii lub Szwecji. Brakuje niestety Polski, więc musimy się obejść smakiem, choć pewne źródła donoszą, że w 2010 Family Pack rozszerzy swoją dostępność o kolejne europejskie kraje (w tym Polskę?).

  Windows 7 Anytime Upgrade

  Dla użytkowników Windows 7 w wersjach Home Premium oraz Starter, przygotowana została specjalna oferta Anytime Upgrade, która pozwala na zakup specjalnego uaktualnienia do bogatszej funkcjonalnie wersji Windows 7. W ofercie sklepu sklep-ms.pl znajdują się trzy propozycje pakietów uaktualnień Windows 7 Anytime Upgrade:

  748,99 zł 709,00 zł 299,00 zł


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Podstawowe informacje o Windows 7