Centrum ulubionych

Centrum ulubionych

 Dawid Długosz
Dawid Długosz
00:00
16.01.2008
3 komentarze
7308 wyświetleń

Przyjrzyjmy się elementowi przeglądarki, który umożliwia przechowywanie i organizację ulubionych witryn internetowych.

Aby dodać witrynę do ulubionych naciskamy klawisze CTRL + D lub przycisk z ikoną żółtej gwiazdki z plusem i wskazujemy polecenie Dodaj do ulubionych. W odpowiednim polu wpisujemy nazwę oraz z rozwijalnej listy Utwórz w: wybieramy folder, gdzie zapisana zastanie witryna. Możemy także utworzyć nowy katalog i tam zapisać stronę. W tym celu naciskamy przycisk Nowy folder - podajemy nazwę oraz z rozwijalnej listy wybieramy miejsce, gdzie chcemy go utworzyć. Operację zatwierdzamy kontrolką Dodaj.

Jeśli chcemy wyświetlić element z Ulubionych wystarczy, że wpiszemy pierwsze litery jego nazwy w pasku adresu, a następnie myszą zatwierdzamy wybór z dostępnych opcji. Możemy także zrobić to z poziomu menu Ulubione. Otwieramy je naciskając ikonę żółtej gwiazdy lub też poprzez kombinację klawiszy ALT + TAB. Następnie klikamy myszą na nazwie dowolnej witryny.

Zobaczmy jeszcze jakie dodatkowe czynności możemy wykonać. Naciskamy przycisk z żółtą gwiazdką i zielonym plusem, następnie z dostępnych opcji wybieramy Organizuj ulubione. Możemy tutaj utworzyć nowy katalog naciskając przycisk Nowy folder. Następnie możemy przenieść tam pozycje, które przechowujemy. Zaznaczamy dany adres myszą i klikamy Przenieś, wskazując w kolejnym kroku odpowiedni katalog i zatwierdzając wybór poprzez OK. Jeśli chcemy zmienić nazwę witryny to zrobimy to naciskając Zmień nazwę i wpisując odpowiednią frazę. Natomiast przycisk Usuń, służy do kasowania witryn z ulubionych.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło:

Polecamy również w kategorii Nowy Internet Explorer

Komentarze

  • <p><span>Dlaczego<br />Windows Media Player nie powtarza zwiastunu czy innego krotkiego klipu<br />w oknie przegladarki firefox oraz wylacza 200% zoom??? mimo iz w samym odtwarzaczu jest taka<br />opcja wlaczona... mowa o pluginie wmp do firefox, jak wiadomo po<br />zainstalowaniu go mozna ogladac klipy ze stron w samym oknie<br />przegladarki bez uruchamiania okna samego odtwarzacza, jednak nie mozna<br />ustawic na stale zoom 200% oraz trybu powtarzania, przeciez to jest<br />chore, i czym tu sie zachwycac caly microsoft jest do bani a ten plugin<br />to tylko w teori ulatwia korzystanie.</span></p>

  • Paul 305 08:38 02.04.2009

    Mam nakładke vista mizer 3.1.1 i mam problem z dodawaniem do ulubionych bo zwrotnie otrzymuje komunikat "nie można dodać do ulubionych centrum xp katastrofalny błąd" wie ktoś dlaczego tak się dzieje? natomiast zakładki z okresu przed zainstalowaniem nakładki funkcjonują normalnie i zostały zachowane.

  • Gunder 13:56 22.01.2017

    Wszystko cacy, tylko jak usunąć nowy folder, do którego i tak niczego nie można przypisać lub link z ulubionych (nie z paska ulubionych), oczywiście prawy myszy nie działa i wyskakuje tylko utwórz nowy folder. Moja opinia o EDGE = gorszy niż VISTA. Poradź mi jak to zrobić na maila : ayayela@wp.pl

Skomentuj

Autor