Menu kategorii
 • Centrum ulubionych

  Centrum ulubionych

   Dawid Długosz
  Dawid Długosz
  00:00
  16.01.2008
  8353 wyświetlenia

  Przyjrzyjmy się elementowi przeglądarki, który umożliwia przechowywanie i organizację ulubionych witryn internetowych.

  Aby dodać witrynę do ulubionych naciskamy klawisze CTRL + D lub przycisk z ikoną żółtej gwiazdki z plusem i wskazujemy polecenie Dodaj do ulubionych. W odpowiednim polu wpisujemy nazwę oraz z rozwijalnej listy Utwórz w: wybieramy folder, gdzie zapisana zastanie witryna. Możemy także utworzyć nowy katalog i tam zapisać stronę. W tym celu naciskamy przycisk Nowy folder - podajemy nazwę oraz z rozwijalnej listy wybieramy miejsce, gdzie chcemy go utworzyć. Operację zatwierdzamy kontrolką Dodaj.

  Jeśli chcemy wyświetlić element z Ulubionych wystarczy, że wpiszemy pierwsze litery jego nazwy w pasku adresu, a następnie myszą zatwierdzamy wybór z dostępnych opcji. Możemy także zrobić to z poziomu menu Ulubione. Otwieramy je naciskając ikonę żółtej gwiazdy lub też poprzez kombinację klawiszy ALT + TAB. Następnie klikamy myszą na nazwie dowolnej witryny.

  Zobaczmy jeszcze jakie dodatkowe czynności możemy wykonać. Naciskamy przycisk z żółtą gwiazdką i zielonym plusem, następnie z dostępnych opcji wybieramy Organizuj ulubione. Możemy tutaj utworzyć nowy katalog naciskając przycisk Nowy folder. Następnie możemy przenieść tam pozycje, które przechowujemy. Zaznaczamy dany adres myszą i klikamy Przenieś, wskazując w kolejnym kroku odpowiedni katalog i zatwierdzając wybór poprzez OK. Jeśli chcemy zmienić nazwę witryny to zrobimy to naciskając Zmień nazwę i wpisując odpowiednią frazę. Natomiast przycisk Usuń, służy do kasowania witryn z ulubionych.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Nowy Internet Explorer