Menu kategorii
 • Centrum mobilności w systemie Windows

  Centrum mobilności w systemie Windows

   Adam Myszkowski
  Adam Myszkowski
  00:00
  15.02.2010
  8004 wyświetlenia

  Centrum mobilności w systemie Windows zapewnia szybki dostęp do ważnych ustawień z punktu widzenia korzystania z komputera przenośnego. Zgromadzono tu wszystkie ustawienia w jednym miejscu, co może być szczególnie przydatne, gdy trzeba szybko dostosować ustawienia komputera przenośnego, na przykład w drodze z biura na spotkanie służbowe.

  Aby uruchomić centrum mobilności, uruchamiamy menu Start, wybieramy Wszystkie programy, Akcesoria i na końcu Centrum mobilności w systemie Windows. Uruchomi się nowe okno, w którym zobaczymy kilka pól z symbolami, paskami ustawień itp. Większość z tych opcji będzie miało wpływ na wykorzystanie baterii w komputerze przenośnym, ale niektóre przydadzą się także w innych sytuacjach. Pierwsze z opcji odpowiadają za regulowanie jasności ekranu, głośności w systemie, ustawienie profilu zasilania, oraz włączanie i wyłączanie połączenia bezprzewodowego. Odpowiednie ich ustawienie zaowocuje wydłużeniem czasu pracy na baterii.

  Centrum mobilności

  Następne funkcje pozwalają na podłączanie zewnętrznego ekranu, włączenie synchronizacji z urządzeniem zewnętrznym (na przykład palmtopem), oraz włączanie panelu wyświetlania prezentacji.

  Oprócz tych ustawień, możemy spotkać także inne/ Uzależnione jest to od tego, jakie funkcje zdefiniuje w oprogramowaniu producent komputera przenośnego. Jak widzimy, centrum mobilności może być bardzo przydatne, oszczędzając nasz czas i energię baterii podczas codziennej pracy z komputerem przenośnym.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Mobilność w systemie Windows