Menu kategorii
 • Centrum kopii zapasowych i przywracania

  Centrum kopii zapasowych i przywracania

   Krzysztof Gudowski
  Krzysztof Gudowski
  00:00
  17.04.2008
  8345 wyświetleń

  Centrum kopii zapasowych i przywracania to funkcjonalność dostępna w systemie Windows Vista z poziomu Panelu sterowania. Umożliwia utworzenie archiwum zawierającego kopię zapasową plików, ustawień lub systemu i zapisanie go na dysku twardym lub płycie CD/DVD.

  Aby utworzyć kopię zapasową plików zapisanych na komputerze w Centrum kopii zapasowych i przywracania wybieramy opcję Wykonaj kopię zapasową plików.

  W oknie kreatora Kopia zapasowa plików wybieramy docelowy dysk twardy lub napęd CD lub DVD, na którym zapisywana ma być kopia zapasowa. Klikamy przycisk Dalej. Na następnej stronie kreatora dokonujemy wyboru, które dyski chcemy uwzględnić w kopii zapasowej. Naciskamy Dalej.

  Następnie poproszeni zostaniemy o wybranie typów plików, które mają zostać uwzględnione przez system w kopii zapasowej. Do każdej kategorii plików przygotowany jest szczegółowy opis. Klikamy ponownie przycisk Dalej. Ustalmy teraz częstotliwość wykonywania kopii zapasowej. Naciśnięcie kontrolki Zapisz ustawienia i rozpocznij wykonywanie kopii zapasowej spowoduje rozpoczęcie procesu archiwizacji. Jest on przeprowadzany w tle i nie przeszkadza w codziennej pracy.

  O postępie wykonywania kopii zapasowej jesteśmy informowani przez ikonę w zasobniku systemowym.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Archiwizacja danych w Windows Vista