Build 10586 trafił już do Windows 10: Insider Preview

Build 10586 trafił już do Windows 10: Insider Preview

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
13:17
06.11.2015
5302 wyświetlenia

Tydzień temu Microsoft opublikował build 10576 dla Windows 10 Insider Preview na PC. Dość szybko okazało się, że nie jest to kandydat na listopadową aktualizację Threshold 2. Według nieco nowszych danych kandydatem tym miała być kompilacja 10586. Microsoft zgodnie z oczekiwaniami wypuścił właśnie tę wersję, lecz nie potwierdził jednoznacznie, że chodzi o Threshold 2/November Update. Obecnie build 10586 mogą pobrać Insiderzy w szybkim kręgu wydawniczym (fast ring).

Czy mamy do czynienia z Threshold 2? Microsoft nie daje jednoznacznej odpowiedzi. Build 10586 - w przeciwieństwie do 10576 - skupia się przede wszystkim na poprawkach błędów i ogólnych ulepszeniach. Jak twierdzi Gabe Aul, kompilacja działa bardzo szybko i bezproblemowo, co czyni ją dobrym systemem do codziennego użytkowania. Tradycyjnie znajdziemy tu listę poprawek:

  • Gdy w buildzie 10576 otrzymywaliśmy powiadomienie z Centrum Akcji, odtwarzane dźwięki z innych aplikacji były tymczasowo przyciszone do 75%. Zostało to naprawione.
  • Przycisk zasilania w Surface Pro prawidłowo przenosi urządzenie w stan uśpienia, zamiast je wyłączać.
  • Rozwiązano problem z nieprawidłowym wyświetlaniem disksnapshot.exe w wierszu poleceń.
  • Windows powinien już pamiętać ostatnią metodę logowania. Przykładowo, gdy logowaliśmy się ostatnio za pomocą hasła PIN, system następnym razem poprosi o PIN.
  • Podgląd zawartości kart w Microsoft Edge działa poprawnie. Miniaturki i inne elementy nie są już czarne.
  • Mniejsze urządzenia, jak Dell Venue 8 Pro, nie doświadczają już BSOD (niebieskiego ekranu) podczas aktualizacji.
  • Proces pobierania aplikacji ze Sklepu powinien odbywać się bez zakłóceń.

Możliwe do napotkania błędy:

  • Po dokonaniu aktualizacji zapisane wiadomości i kontakty Skype będą niewidoczne w aplikacji Messaging. Należy wówczas przejść do katalogu C:\Users\NAZWAUŻYTKOWNIKA\AppData\Local\Packages\Microsoft.Messaging_8wekyb3d8bbwe\LocalCache i usunąć lub zmienić nazwę pliku PrivateTransportId. Następnie powinniśmy wylogować się i zalogować ponownie w Skype.
  • Insider Hub (Centrum niejawnego programu testów) może całkowicie zniknąć po zaktualizowaniu. Aplikację przywrócimy wchodząc w Ustawienia > System > Aplikacje i funkcje > Zarządzaj funkcjami opcjonalnymi > Dodaj funkcję i wybierając Insider Hub (Centrum niejawnego programu testów).

Jak już wspomnieliśmy, Microsoft nie potwierdził jasno, że build 10586 jest tożsamy z listopadową aktualizacją Threshold 2. Z drugiej strony wiele wskazuje, że tak właśnie jest:

Choć build 10568 we wpisie na Windows Experience Blog traktowany jest po prostu jak kolejna kompilacja Insider Preview, system po zainstalowaniu nie odnosi się już bezpośrednio do programu poglądowego. Jest to więc najwyraźniej build RTM, który już w najbliższy wtorek (listopadowy Patch Tuesday) trafi do wszystkich użytkowników stabilnej gałęzi Windows 10.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/windows-10-insider-preview-build-10586-for-pcs-now-available-on-fast-ring

Polecamy również w kategorii Windows Insider