Menu kategorii
 • Build 10558 nieoficjalnie w sieci, a w nim wiele wyczekiwanych nowości

  Build 10558 nieoficjalnie w sieci, a w nim wiele wyczekiwanych nowości

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  14:15
  04.10.2015
  4132 wyświetlenia

  To już prawie trzy tygodnie, odkąd ukazał się ostatni publiczny build Windows 10 Insider Preview o numerze 10547. Kilka dni temu do Internetu wyciekły zrzuty ekranu z kompilacji 10551, które dają przedsmak nowej funkcjonalności w przeglądarce Edge - podglądu zawartości kart. Przed kilkoma godzinami wyciekł jeszcze nowszy build o numerze 10558. Nie wiemy, czy jest on kandydatem na kolejne wydanie Insider Preview, tym niemniej zakres oferowanych funkcji zdaje się potwierdzać, że nowa kompilacja już blisko.

  Wyciekły build 10558 zawiera znane nam już ulepszenia w przeglądarce Edge, zaktualizowaną aplikację Wiadomości oraz nowości w interfejsie. Pełna lista zmian obejmuje:

  • Podgląd zakładek w przeglądarce Edge.
  • Funkcja odnajdywania urządzenia przy użyciu GPS/lokalizacji.
  • Nowa ikona Edytora rejestru.
  • Spotlight dla klientów wersji Enterprise.
  • Instalowanie aplikacji na zewnętrznych nośnikach.
  • Ciemna kompozycja w aplikacji Wiadomości.
  • Ikona bezpiecznego usunięcia nośnika (USB) w systemowym zasobniku.
  • Więcej nowych ikon w Panelu Sterowania.

  Microsoft zapowiedział już, że przed 6 października (a wtedy firma prowadzi konferencję poświęconą nowym urządzeniom z Windows 10) na pewno nie ukaże się żaden build Insider Preview. Wspomniane wydarzenie ma być okazją do zaprezentowania Lumii 950/950 XL, opaski Band 2, tabletu Surface Pro 4, a także odświeżonej wizji systemu Windows 10. Niewykluczone, ze użyta do prezentacji wersja Windows 10 jeszcze tego samego dnia trafi do Insiderów.

  Co z wersją 10558? Jako że dystrybuowany nieoficjalnymi kanałami build nie posiada wsparcia ze strony Microsoft, odradzamy jego instalowania na partycji systemowej. Znacznie bezpieczniej będzie przetestować go w maszynie wirtualnej. O buidzie 10558 jako pierwszy pisał WZor, a więc istnieje spore prawdopodobieństwo, że mamy tu do czynienia ze zmodyfikowaną wersją systemu.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: http://www.neowin.net/news/windows-10-build-10558-leaks-online-includes-new-messaging-and-skype-video-apps

  Polecamy również w kategorii Windows 10