Menu kategorii
 • Blokowanie gier

  Blokowanie gier

   Adam Myszkowski
  Adam Myszkowski
  00:00
  24.01.2010
  8993 wyświetlenia

  Wśród kilku nowych funkcji systemu Windows 7 związanych z narzędziem Kontrola rodzicielska znajdziemy także możliwość kontrolowania treści gier, w które grają nasze dzieci. Niestety, kontrola gier zadziała tylko na tytuły zgodne z Games for Windows. Na szczęście coraz więcej gier pojawia się właśnie z tym certyfikatem, zatem w przypadku nowych gier mamy dużą szansę, że będziemy w stanie kontrolować ich uruchamianie na innych kontach.

  Do blokowania gier o niepożądanych treściach niezbędne będą uprawnienia administratora dla naszego konta. Gdy upewnimy się, że je mamy, wejdźmy w menu Start i kliknijmy obraz naszego konta na górze menu. Znajdziemy się w Kontach użytkowników. Klikamy odnośnik Zarządzaj innym kontem i wybieramy Konfigurowanie ustawień kontroli rodzicielskiej. Następnie wybieramy konto, na które chcemy nałożyć ograniczenia.

  W następnym kroku włączamy kontrolę rodzicielską zaznaczając Włączona, egzekwuj bieżące ustawienia. Klikamy Gry i przechodzimy do właściwej konfiguracji blokady tytułów. Możemy całkowicie zablokować włączanie gier, zablokować je dla niektórych kategorii wiekowych, lub konkretne tytuły.

  Ustawienia klasyfikacji wiekowej

  Odnośnik Ustaw klasyfikacje gier pozwala zdefiniować najwyższą kategorię wiekową, z którą gry będą mogły być uruchomione na danym koncie. Dodatkowo możemy filtrować niepożądane treści jak przemoc, czy wulgarne słownictwo, dzięki czemu nawet gry dozwolone klasyfikacją wiekową nie będą mogły być uruchomione, gdy będą zawierać którąś z zaznaczonych treści.

  Okno blokowania konkretnych gier

  Zablokuj określone gry lub zezwól na nie to z kolei bardziej konkretne narzędzie. Klikając ten odnośnik możemy wybrać, które z gier będą zawsze blokowane, które zawsze dozwolone, a których uruchomienie będzie zależne od ustawionej dopuszczalnej klasyfikacji wiekowej.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Kontrola rodzicielska w Windows 7