Menu kategorii
 • Blokada pobierania Windows 10/11 w Rosji

  Blokada pobierania Windows 10/11 w Rosji

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  12:59
  21.06.2022
  552 wyświetlenia

  Na początku marca Microsoft zawiesił nową sprzedaż wszystkich swoich produktów i usług w Rosji, a w tym miesiącu znacząco ograniczył działalność operacyjną w tym kraju. Wygląda na to, że sankcje wobec sprawcy wojny na Ukrainie weszły na kolejny poziom. Rosyjskie media zgłaszają, że pobieranie Windows 10/11 z oficjalnej strony Microsoft i innych źródeł zostało zablokowane.

  Jak poinformowała rosyjska agencja informacyjna TASS, użytkownicy w Rosji nie mogą pobierać ani instalować Windows 11 i Windows 10 z oficjalnej witryny Microsoft Russia. Poniżej oryginalny komunikat oraz jego tłumaczenie na angielski:

  Windows 11/10 w Rosji - blokada Windows 11/10 w Rosji - blokada

  Według raportu próba ściągnięcia Windows 10 kończy się błędem "404 — plik lub katalog nie odnaleziony". Problem jednak nie występuje, jeśli użytkownicy z Rosji połączą się przez VPN ze zmienioną lokalizacją. Blokada obejmuje również pobieranie obrazu ISO:

  Windows 11/10 w Rosji - obraz ISO

  Sytuacja ma się nieco inaczej z narzędziem Media Creation Tool. Jego pobieranie jest możliwe, niemniej jednak jego działanie zostało zablokowane. Informuje o tym okienko dialogowe z kodem błędu "0x80072F8F-0x20000" i komunikatem "Z nieznanego powodu to narzędzie nie działa na twoim komputerze":

  Windows 11/10 w Rosji - obraz ISO

  Na ten moment nie ma oficjalnego stanowiska Microsoftu w tej sprawie. Można jednak zakładać, że gigant postanowił odciąć Rosję od systemu Windows w ramach wspomnianego ograniczenia działalności operacyjnej. Dowiedz się więcej na ten temat z naszych artykułów:


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://www.neowin.net/news/you-can-no-longer-download-windows-11-and-windows-10-in-russia/

  Polecamy również w kategorii Windows 11