Blockchain Development Kit udostępniony w Microsoft Azure

Blockchain Development Kit udostępniony w Microsoft Azure

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
17:29
16.11.2018
869 wyświetleń

Oferta blockchainowa Azure została już wykorzystana w wielu ciekawych projektach, jak choćby w pierwszej na świecie blockchainowej platformie ubezpieczeń morskich, rozwiązaniu do zarządzania tantiemami czy w projekcie ID2020. Aby ułatwić deweloperom korzystanie z technologii łańcucha bloków, Microsoft udostępnił Azure Blockchain Development Kit. Jest on oparty na bezserwerowych technologiach Microsoftu i bezproblemowo integruje blockchain z SaaS Microsoftu i innych dostawców.

Zestaw ten stanowi kontynuacje i rozszerzenie blockchainowych szablonów dla deweloperów i Azure Blockchain Workbench, na który składają się usługi Azure, współpracujące z blockchainowymi aplikacjami.

Narzędzia te stały się pierwszym krokiem dla wielu organizacji, które odmieniają sposób prowadzenia biznesu. Aplikacje budowane były dla wszystkiego - od demokratyzacji finansowania łańcuchów dostaw w Nigerii, po zabezpieczanie dostaw żywności w UK - ale kiedy ze scenariuszów użycia zaczęły wyłaniać się wzory, nasze zespoły zidentyfikowały dla Microsoftu nowe sposoby, by pomagać deweloperom iść szybciej i zajść dalej.
– Marc Mercuri, Principal Program Manager, Blockchain Engineering w Microsoft

Wstępne wydanie Azure Blockchain Development Kit skupia się na trzech tematach: łączeniu interfejsów, integrowaniu danych i systemów oraz na wdrażaniu inteligentnych kontraktów i sieci blockchainowych.

Jeśli chodzi o łączenie, to deweloperzy systemów blockchainowych muszą zapewnić użytkownikom możliwość łączenia się z siecią za pośrednictwem różnych usług i urządzeń. Blockchain Development Kit obsługuje takie połączenia dla SMS-ów i interfejsów głosowych, urządzeń IoT, klientów mobilnych, systemów backendowych i danych, botów, asystentów i klientów webowych. Integracja skupia się m.in. na dokumentach, multimediach i inteligentnych kontraktach. Na poziomie wdrażania Microsoft udostępnia sposoby pracy w modelu DevOps.

Blockchain jest jedną z tych nowych technologii, które dopiero wynikają z możliwości chmury obliczeniowej, a które już teraz rewolucjonizują wiele gałęzi przemysłu. Satya Nadella na konferencji Ignite 2018 pokazywał choćby przykład szwajcarskiej firmy Bühler, która z użyciem AI i technologii blockchain dba o jakość zbóż. To oczywiście tylko jeden z wielu przykładów, jednak nie ma wątpliwości, że łańcuch bloków to jedna z kluczowych technologii przyszłości.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://azure.microsoft.com/en-in/blog/introducing-the-azure-blockchain-development-kit/

Polecamy również w kategorii Microsoft Azure