Będzie stacja dokująca dla tabletów Surface Pro

Będzie stacja dokująca dla tabletów Surface Pro

 Krzysztof Kapustka
Krzysztof Kapustka
22:53
06.09.2013
5035 wyświetleń

Microsoft pracuje nad stacją dokującą dla tabletów Surface Pro i Surface Pro 2. Będzie ona posiadać trzy porty USB i umożliwi podpięcie zewnętrznego wyświetlacza.

W przeciągu kilku ostatnich dni serwis Neowin pozyskał sporą ilość danych dotyczących przyszłych tabletów Surface i przeznaczonej dla modelu Surface Pro 2 klawiatury Power Cover. Dziś portal ten opublikował kolejne informacje, tym razem dotyczące urządzenia peryferyjnego dla tabletów z serii Pro w postaci dedykowanej im stacji dokującej. Stacja ta - chwilowo nazywana Surface Dock - ma posiadać 3 porty USB ułatwiające podpięcie chociażby klawiatury i myszy, a także gniazdo pozwalające na podłączenie do tabletu zewnętrznego ekranu.

Choć Surface Dock może nie cieszyć się tak dużym zainteresowaniem jak wspomniany wcześniej pokrowiec z baterią, to z pewnością pozwoli użytkownikom przeobrazić tablet w nieco bardziej stacjonarne urządzenie, mocno zbliżone funkcjonalnością do wydajnego laptopa z Windows.

Na razie jest za wcześnie by mówić zarówno o przyszłej cenie takiego urządzenia, jak i dacie jego pojawienia się na rynku. Wiadomo już jednak, że stacja - ze względu na identyczną budowę tabletów Surface Pro i Surface Pro 2 - będzie kompatybilna z obiema tymi wersjami.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/surface-dock-the-peripheral-we-have-all-been-waiting-for

Polecamy również w kategorii Urządzenia