Bardziej dynamiczne powiadomienia widżetów na pasku zadań Windows 11

Bardziej dynamiczne powiadomienia widżetów na pasku zadań Windows 11

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
17:54
19.08.2022
1191 wyświetlenie

Widżet na pasku zadań Windows 11 był do tej pory w dużej mierze było statycznym doświadczeniem, które wyświetlało ikonę słońca, gdy pogoda jest dobra, i ikonę parasola, gdy pada deszcz. Teraz się to zmienia za sprawą nowych powiadomień z bardziej dynamiczną zawartością. Odpowiada za to aktualizacja pakietu Windows Web Experience Pack.

Powiadomienia nowego typu zaczynają pojawiać się jako animacje na widżecie pogody na pasku zadań Windows 11 i zawierają alerty o burzach, a nawet alerty o innych zdarzeniach, np. gdy śledzone notowania giełdowe rosną lub spadają. Jak czytamy na stronie wsparcia technicznego:

Oprócz podglądu treści na żywo z widżetu pogody możesz teraz zobaczyć aktualizacje w czasie rzeczywistym od innych widżetów, takich jak sport, finanse i najważniejsze wiadomości. Twój pasek zadań powinien wyświetlać pogodę przez większość czasu. Kiedy zdarzy się coś ważnego, związanego z twoimi innymi widżetami, możesz zobaczyć ogłoszenie tego na widżecie na twoim pasku zadań, tak jak na widżecie finansów widocznym poniżej.

Widżet w Windows 11

Niektóre z tych powiadomień mogą one być dość rozpraszające — zwłaszcza na wyśrodkowanym pasku zadań. Podczas gdy prognoza pogodowy jest przydatna do ostrzegania o burzach i innych warunkach, których wolelibyśmy uniknąć, to ​​alerty dotyczące kursów giełdowych mogą nas nie interesować. W takim przypadku możemy po prostu zignorować powiadomienia, a widżet na pasku zadań powróci do pokazywania pogody. Z drugiej strony nowe animacje z pewnością lepiej przyciągną naszą uwagę.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://support.microsoft.com/en-us/windows/stay-up-to-date-with-widgets-7ba79aaa-dac6-4687-b460-ad16a06be6e4

Polecamy również w kategorii Windows 11