Menu kategorii
 • Azure Lab Services i Microsoft Tasks ogólnodostępne w Teams

  Azure Lab Services i Microsoft Tasks ogólnodostępne w Teams

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  17:58
  15.10.2020
  1780 wyświetleń

  Microsoft Teams stał się prawdziwym centrum pracy z aplikacjami Microsoft 365, a jego integracje stale się rozrastają. W tym roku połączył się on już z aplikacją Zadania (Microsoft Tasks) oraz Azure Lab Services. Obie te integracje stały się w tym tygodniu ogólnodostępne.

  Integracja z Azure Lab Services

  Azure Lab Services to usługa, którą Microsoft określa mianem "laboratoriów komputerowych w chmurze". Pozwala ona skonfigurować i zapewnić dostęp na żądanie do skonfigurowanych wstępnie maszyn wirtualnych dostosowanych do potrzeb scenariuszy klienta, takich jak prowadzenie zajęć i szkoleń, organizowanie maratonów programistycznych, laboratoriów praktycznych etc.

  Azure Lab Services

  Teraz usługa jest w pełni zintegrowana z Microsoft Teams, co umożliwia tworzenie laboratoriów wewnątrz zespołu i dostarczanie VM każdemu na liście członków. Oto niektóre korzyści tej integracji:

  • Edukatorzy mogą konfigurować laboratoria, a studenci mogą uzyskać dostęp do VM-ów wewnątrz Teams, bez potrzeby otwierania witryny ALS.
  • Pojedyncze logowanie (SSO) z Teams dla ALS.
  • Właściciele zespołu i laboratorium nie muszą utrzymywać listy studentów w dwóch różnych systemach. Lista użytkowników laboratorium jest automatycznie wypełniana członkami z listy zespołu i synchronizowana automatycznie co 24 godziny.
  • Po wstępnej publikacji szablonu maszyny wirtualnej Lab Capacity (czyli liczba VM-ów w laboratorium) będzie automatycznie dostosowana w oparciu o dodawanych/usuwanych członków zespołu.
  • Właściciele zespołu i laboratorium będą przeglądać tylko laboratoria powiązane z zespołem, a studenci zobaczą tylko te maszyny wirtualne, które zostały dostarczone dla konkretnego zespołu.
  • Użytkownicy zostaną automatycznie zarejestrowani do laboratorium, a VM-y będą automatycznie przypisane po pierwszym zalogowaniu następującym po publikacji laboratorium. Edukatorzy nie muszą wysyłać zaproszeń, a studenci — rejestrować się oddzielnie do laboratorium.

  Integracja z Zadaniami

  Microsoft Teams stał się centralnym miejscem codziennej pracy, a szczególnego znaczenia nabrało to w ostatnich miesiącach, gdy wiele osób pracuje zdalnie. Naturalnie więc Teams stał się najważniejszym miejscem integracji Zadań (Microsoft Tasks) Proces ich udostępniania rozpoczął się w lipcu i został właśnie zakończony — integracja weszła w fazę ogólnej dostępności (GA).

  Microsoft Tasks - Zadania w Microsoft 365

  Oto wybrane możliwości tej integracji:

  • Publikowanie zadań. Funkcjonalność zaprojektowano dla firm, które oczekują silnej komunikacji między pracownikami biurowymi a dużą załogą pracowników pierwszej linii. Publikowanie zadań pozwala tworzyć zadania i przekazywać je do określonych lokalizacji. Przykładowo menadżerowie sklepów mogą łatwo przypisywać zadania indywidualnym pracownikom, a ci z kolei zobaczą prostą listę priorytetowych zadań na swoim osobistym lub firmowym urządzeniu mobilnym.
  • Microsoft Tasks - Zadania w Microsoft 365

  • Widok listy. Zadania w Teams oferują tradycyjne widoki Plannera, takie jak tablica, wykresy i harmonogram, a także nowy widok listy. To dodatkowa opcja służąca wizualnemu zarządzaniu naszymi zadaniami.
  • Edytowanie wielu zadań jednocześnie. Widok listy wprowadza też możliwości edycji zbiorowej. Po zaznaczeniu wielu zadań możemy za jednym zamachem wprowadzić do nich zmiany. Dotyczy to postępu, priorytetów, daty i innych elementów.
  • API i Power Automate. Możemy użyć integracji API Graph oraz Power Automate dla Plannera i To Do, aby przenieść do Microsoft Tasks zadania utworzone w innych aplikacjach.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://www.neowin.net/news/azure-lab-services-integration-is-now-generally-available-in-microsoft-teams

  Polecamy również w kategorii Teams