Menu kategorii
 • Automatyczne usuwanie bibliotek DLL z pamięci

  Automatyczne usuwanie bibliotek DLL z pamięci

   Daniel Karcz
  Daniel Karcz
  00:00
  25.09.2006
  17980 wyświetleń

  Podczas uruchamiania przez nas jakichkolwiek programów, gier itp. system ładuje wszystkie ich biblioteki do pamięci komputera. Po zakończeniu pracy z takimi aplikacjami pamięć nie jest zwalniana, dopiero restart komputera czyści pamięć z nadmiaru zbędnych bibliotek DLL, co znacznie przyspiesza i zwiększa wydajność pracy, jednak mała modyfikacja rejestru umożliwi nam automatyczne czyszczenie zawartości pamięci bez ponownego uruchamiania systemu.

  Uruchamiamy Edytor rejestru, klikając na Start, Uruchom... i wpisując polecenie regedit. W tym momencie naszym oczom pojawi się wspomniane wcześniej narzędzie, następnie odszukujemy i otwieramy następujący klucz: HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\
  Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer
  .

  Kolejnym etapem będzie stworzenie nowej wartości DWORD w kluczu podanym wcześniej, by tego dokonać klikamy prawym przyciskiem myszy w prawej części Edytora rejestru i z menu kontekstowego wybranie opcji Nowy i Wartość DWORD. Nowo stworzonej wartości nadajemy nazwę AlwaysUnloadDLL oraz wartość 1. Następnie zamykamy Edytor rejestru i uruchamiamy ponownie komputer w celu wprowadzenia dokonanych zmian.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Zaawansowana zmiana opcji systemu