Aplikacje znane z Microsoft Teams dołączają do Outlook i Office.com

Aplikacje znane z Microsoft Teams dołączają do Outlook i Office.com

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
15:47
01.04.2022
1929 wyświetleń

Na konferencji Ignite w zeszłym roku Microsoft ogłosił Teams SDK, który umożliwia deweloperom poszerzenie dostępności teamsowych aplikacji na pozostałe części Microsoft 365. Od wczoraj dostępna jest pierwsza grupa tych aplikacji pakietu: Outlook i Office.com. Na czym to dokładnie polega i jakie są dalsze plany?

Dostępność aplikacji teamsowych w Outlook i Office.com oferowana jest w wersji Preview w ramach programu Targeted Release, co oznacza, że nie są jeszcze dostępne dla wszystkich — na razie jedynie dla wdrożonych w program Office Insiderów z zainstalowanym Outlook dla Windows z Beta Channel. Wraz z tą nowością aplikacje tworzone dla Microsoft Teams uruchamiają się nie tylko wszędzie tam, gdzie działa Teams, ale również w innych miejscach pakietu Microsoft 365.

Administratorzy mogą teraz zarządzać aplikacjami i dostępem użytkowników do aplikacji w ujednolicony sposób. Wcześniej, aby aplikacja działała w Teams, Outlook i Office, trzeba było zarządzać każdą aplikacją niezależnie. Centrum administratora Microsoft 365 pozwala zarządzać nimi zbiorczo i włączyć jedno połączone środowisko dla użytkowników w aplikacjach Teams, Outlook i Office.com. Poza tym nie ma zmian w istniejących uprawnieniach ani dostępie do danych aplikacji.

Zarządzanie rozszerzonymi aplikacjami Teams odbywa się z użyciem tych samych kontrolek administracyjnych, których administratorzy używają w swoich aplikacjach Teams. Można więc zarządzać dostępem użytkowników końcowych do ulepszonych aplikacji Teams. Jeśli korzystasz już z aplikacji Teams, która została rozszerzona do pracy na platformie Microsoft 365, możesz zobaczyć środowisko w wersji zapoznawczej dla programu Outlook i w witrynie Office.com. Użytkownicy końcowi otrzymają podobne środowisko w Outlook i Office.com, a także rozszerzenia wiadomości e-mail i kalendarza.

Microsoft planuje wprowadzić więcej kontrolek administracyjnych, a także rozszerzyć aplikacje Teams na inne aplikacje M365, wliczając w to Microsoft Power BI.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://techcommunity.microsoft.com/t5/microsoft-365-blog/microsoft-teams-apps-designed-for-microsoft-365-coming-in/ba-p/3269538

Polecamy również w kategorii Microsoft 365