Menu kategorii
 • Aplikacje wewnątrz Microsoft Teams można teraz otwierać w osobnych oknach

  Aplikacje wewnątrz Microsoft Teams można teraz otwierać w osobnych oknach

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  13:29
  17.12.2020
  1954 wyświetlenia

  W tym roku doszliśmy do wniosku, że największa zaleta Microsoft Teams może też być jego wadą. Chodzi o podejście "wszystko w jednym", w którym nagromadzenie czatów, zespołów, plików i aplikacji jest wyjątkowo duże jak na jedno okno. Z tego względu Microsoft umożliwił odłączanie okien czatu i spotkań, a teraz rozszerza tę możliwość na aplikacje.

  Microsoft Teams w Windows 10 i macOS zyskał możliwość otwierania swoich aplikacji (takich jak na przykład Zadania) w nowych oknach, oddzielnych od głównego okna Teams. Funkcjonalność jest już dostępna również dla polskich użytkowników. Aby z niej skorzystać, po otwarciu aplikacji wewnątrz Teams klikamy prawym przyciskiem myszy jej ikonę w bocznym menu i wybieramy "Aplikacja pokazywa..." (tak, nie sposób rozwinąć tej nazwy!), po czym aplikacja otworzy się w nowym oknie, którego rozmiar i położenie możemy zmieniać niezależnie od głównego okna Teams.

  Teams

  Gdy aplikacja jest otwarta we własnym oknie, możemy równolegle używać pozostałych funkcjonalności Teams w jego oknie głównym, nie wypadając z rytmu. To oczywiście tylko jedna z alternatyw. Większość aplikacji dostępnych wewnątrz Teams ma w końcu swoje stacjonarne i przeglądarkowe odpowiedniki, które możemy otwierać niezależnie od Teams. Z drugiej strony znów wracamy do konwencji "All in One", która przecież jest wizytówką Zespołów. Jak będziemy korzystać z tych alternatywnych opcji — to już zależy od ulubionego, indywidualnego stylu pracy.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://www.windowslatest.com/2020/12/16/microsoft-teams-gets-separate-windows-support-meeting-badges-and-more/

  Polecamy również w kategorii Teams