Aplikacje PWA będzie można odinstalować w Panelu sterowania

Aplikacje PWA będzie można odinstalować w Panelu sterowania

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
18:03
19.06.2019
961 wyświetlenie

Jedną z najlepszych cech Progressive Web Apps jest to, że są bezpieczne, ponieważ nie integrują się głęboko z systemem operacyjnym. Czy aby na pewno tak jest? Microsoft wychodzi z proponowaną zmianą: PWA powinno móc się odinstalowywać w taki sam sposób, jak "prawdziwe aplikacje". Innymi słowy aplikacje webowe będzie można odinstalowywać w sekcji Programy i funkcje w Panelu sterowania.

Aplikacje PWA staną się mocniej związane z Windows 10, a konkretnie z jego rejestrem. Microsoft zamierza dodać do niego wpis "Uninstal Registry". Będzie on zawierał takie informacje, jak wyświetlana nazwa, ikona, wersja i inne, a także UninstallString. Jest to polecenie, które uruchomi Windows, gdy użytkownik postanowi odinstalować aplikację. Polecenie to może wyglądać na przykład tak:

%ChromeAppFolder%\msedge_proxy.exe --profile-directory=Default
--uninstall-app-id=mngjimbahhoigafbljdmdhbnbhphiplp

Nim zmiana wejdzie w życie, aplikacje PWA będzie można odinstalowywać tylko z poziomu ich własnego paska menu. Dzięki zmianom w rejestrze aplikacje te przestaną być "dzikimi lokatorami", niemożliwymi do namierzenia przez podstawowe systemowe narzędzie do zarządzania programami.

Reklama

Funkcja została uruchomiona w najnowszym wydaniu Edge (Chromium). Microsoft spodziewa się, że będzie ona w przyszłości obecna we wszystkich przeglądarkach opartych na tym silniku.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://chromium-review.googlesource.com/c/chromium/src/+/1656452

Polecamy również w kategorii Windows 10