Analitycy: Microsoft powinien porzucić Windows Phone

Analitycy: Microsoft powinien porzucić Windows Phone

 Łukasz Klimkiewicz
Łukasz Klimkiewicz
23:34
11.09.2013
2617 wyświetleń

Chociaż popularność Windows Phone rośnie, to branżowi analitycy nie wróżą mu przyszłości. Jeden 'niezależny specjalista' powiedział nawet, że system Microsoftu nigdy nie przebije popularności iOS i Androida, a przejęcie Nokii nic nie zmienia.

Windows Phone zajmuje trzecie, ostatnie miejsce wśród najpopularniejszych systemów mobilnych. Najlepiej radzi sobie Android, a zaraz za nim jest iOS produkcji Apple. Kilka dni temu na rynku smartfonów doszło do bardzo ważnego wydarzenia. Microsoft przejął oddział Usług i Urządzeń Nokii i tym samym stał się właściciel marki Lumia, która w największym stopniu przyczyniła się do obecnego sukcesu Windows Phone.

Ben Thompson, niezależny analityk badający sytuację na rynku urządzeń mobilnych twierdzi, że decyzja Microsoftu o przejęciu marki Lumii niewiele pomoże. Microsoft po prostu powinien porzucić Windows Phone, dać sobie z tym spokój. Wojna jest już przegrana. Walka toczyć się będzie tylko między Androidem a iOS. Przejęcie marki Lumia przez Microsoft oznacza po prostu jej zabicie.

Inny specjalista, Benedict Evans pracujący w Enders Analysis również twierdzi, że przejęcie Nokii niewiele zmieni w sytuacji Windows Phone. Windows Phone wpadł w błędne koło i Nokia z Lumią nic nie zmienią. Klienci nie kupią Windows Phone, bo ma małą bazę aplikacji, deweloperzy nie będą ich pisać, bo nie mają dla kogo.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.computerworld.com/s/article/9242231/Kill_Windows_Phone_or_risk_dying_analyst_tells_Microsoft

Polecamy również w kategorii Windows Phone